افزونه جلالی را نصب کنید. 17 شوال 1443 Wednesday, 18 May , 2022 ساعت ×
طرح‌های توسعه محلی در قم اجرا می‌شود
26 شهریور 1398 - 8:25
شناسه : 8354
2

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم گفت: طرح‌های توسعه محلی به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت فعال شهروندان در شهر قم اجرا می‌شود.

رضا ملک‌زاده بیان کرد: با اجرای طرح‌های توسعه محلی در قم به دنبال فراهم کردن بسترهای موردنیاز برای افزایش حضور شهروندان در حل مشکلات اجتماعی و مقابله با ناهنجاریها هستیم.

وی افزود: با اجرای این طرح، شهروندان نسبت به وجود آسیب‌های اجتماعی و لزوم مقابله با آن،‌ بیش از گذشته حساس می‌شوند و سطح مشارکت خود در مباحث فرهنگی و اجتماعی را افزایش‌ خواهند داد.

وی ادامه داد: اگر طرح‌های پیش‌بینی‌شده برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی از درون محلات شهری آغاز شود و خانواده‌ها در آن مشارکت فعال داشته باشند،‌ درصد موفقیت این طرح‌ها به نحو چشمگیری افزایش می‌یابد.

ملک‌زاده گفت: همه دستگاه‌های اجرایی استان به‌خصوص مجموعه‌های مرتبط با مباحث فرهنگی و اجتماعی، وظیفه‌دارند با اجرای برنامه‌های تأثیرگذار، در اجرای این طرح مشارکت داشته باشند.

وی بیان کرد:‌ همچنین از ظرفیت مساجد،‌ بسیج و سایر مراکز فرهنگی مستقر در محلات برای اجرای موفق طرح استفاده خواهد شد تا با هم‌افزایی هرچه بیشتر، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در قم زمینه بروز و ظهور نداشته باشد.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد به‌عنوان تسهیلگران محلی از دیگر اقداماتی است که در اجرای این طرح موردتوجه خواهد بود. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.