افزونه جلالی را نصب کنید. 22 شوال 1443 Monday, 23 May , 2022 ساعت ×
پرونده طرح مسکن مهر در قم در حال بسته شدن است
12 شهریور 1398 - 13:21
شناسه : 7878
2
معاون استاندار قم:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، با اشاره به اجرای طرح مسکن مهر استان گفت: پرونده این طرح در استان در حال بسته شدن است و در زمینه تولید مسکن، باید طرح‌های جدید تعریف شود.

محسن بهشتی در جلسه شورای تامین مسکن استان قم در اتاق جلسات معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری افزود: منطقه پردیسان امکان خوبی در این زمینه دارد که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع‌ شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق هشت گانه شهرداری قم تبدیل شد.

وی همچنین با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی اختیار اراضی ۳۲ و ۴۸ هکتاری منطقه پردیسان را به استان قم واگذار کرده است، گفت: باید در این زمینه از سرمایه گذاران بهره ببریم و این طرح ها را در مدت حدود ۲ سال به پایان برسانیم.

وی افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی صورت بگیرد که در اراضی مذکور، منابع مالی سرمایه گزار، صرف ساخت‌وساز شود و در امر صدور مجوز و زمین شهرداری و راه و شهرسازی مشارکت دارند.

بهشتی با بیان اینکه در کلیات با وزارت راه و شهرسازی در این زمینه توافقات اولیه انجام شده است، گفت: باید بتوانیم از این ظرفیت به نحو مطلوب در کوتاه ترین زمان استفاده مطلوب کنیم و این طرح ها پشتیبان و تسریع در سایر طرح های عمرانی استان باشند.

وی با تاکید بر استفاده از تجربه های گذشته در این زمینه و نیز تعامل و همفکری به منظور استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های استان افزود: لازم است، جلسه شورای تامین مسکن استان قم هر ۲ هفته یک بار برگزار شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم خاطرنشان کرد: در اجرای طرح ها باید مسائلی همچون فرهنگی، اجتماعی، فنی و سیمای منظر شهری در نظر گرفته بشود.

تعداد کل واحدهای مسکن مهر تعهد شده در استان قم، ۴۳ هزار و ۵۰۴ واحد است که تاکنون ۴۳ هزار و ۱۳۸ واحد آن افتتاح شده و ۳۶۶ واحد باقی مانده است.

در این جلسه گزارشی اجمالی از اقدام‌های صورت گرفته در زمینه مسکن مهر استان، طرح اقدام ملی مسکن کلانشهر قم و همچنین طرح های مشارکتی و پیمانی سال جاری در این استان ارائه شد و در این موارد بحث و بررسی صورت گرفت و مسئولان و کارشناسان دیدگاه‌ها، نظرها و پیشنهادهای خود را ارائه کردند. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.