افزونه جلالی را نصب کنید. 16 شوال 1443 Tuesday, 17 May , 2022 ساعت ×
ارزش‌های مفاخر انقلاب را در چرخه مدیریت کشور به کار بگیریم
09 شهریور 1398 - 15:45
شناسه : 7745
2
استاندار قم:

استاندار قم گفت: در طول تاریخ انقلاب، شهیدانی را تقدیم کردیم که هرکدام به لحاظ ارزش‌های نمادین جزو مفاخر به شمار می‌آیند، ازاین‌رو باید ارزش‌های این بزرگان را بازشناسی و احیا نموده و در چرخه مدیریت کشور به کار بگیریم.

بهرام سرمست در آیین تجلیل از دستگاه‌های برتر عرصه خدمت در تالار معصومیه (س) فرمانداری قم اظهار داشت: یکی از قابلیت‌هایی که نامریی است ولی می‌تواند در اختیار یک دولت و نظام اداری باشد، سرمایه‌های نمادین است.

وی بیان داشت: این سرمایه‌ها می‌تواند در یک شخص، عنوان و یک مراسم و مناسبت فرهنگی اجتماعی تجلی پیدا کند و هنر مدیران استفاده و به‌کارگیری این سرمایه‌های ناشناخته است.

وی گفت: برگزاری جشنواره، تجلیل و تشویق کارمندان، فضلا و مفاخر و بزرگان به انباشت چنین سرمایه‌ای کمک زیادی می‌کند.

استاندار قم گفت: فرهنگ ایرانی اسلامی هیچ‌گاه در برابر تهاجم‌ها تسلیم نشده بلکه مقاومت و تاب‌آوری داشته است.

وی افزود: امروز پس از یک دوره فشار و تحریم ظالمانه این تاب‌آوری در عرصه اقتصاد دیده می‌شود و ملت ایران این توانایی را دارد به ثبات نسبی در اقتصاد برسد و هر اقتصاد و نظام سیاسی قادر به انجام این کار نیست.

وی گفت: تحلیلگران اذعان دارند این فشار که به اقتصاد کشور وارد شد به هر نظام اقتصادی وارد می‌شد، فروپاشی آن حتمی بود.

سرمست با اشاره به نظم سیاسی موجود در کشور گفت: در ۴۰ سال گذشته به‌طور میانگین هرسال یک انتخابات برگزارشده که این انتخابات یک سازوکاری مسالمت‌آمیز و قانونمند برای چرخش قدرت و گردش نخبگان برای تامین ثبات سیاسی در عین پویایی و توسعه سیاسی است.

استاندار قم با اشاره به جشنواره شهید رجایی و تجلیل از دستگاه‌های اجرایی نمونه در عرصه خدمت افزود: انتخاب دستگاه بر اساس معیار و شاخص‌های مدنظر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد، و اصل این برنامه برای توسعه سرمایه‌های نمادین است و ما می‌خواهیم اداره‌های نمونه و ارزش‌آفرین و همچنین کارمندان شایسته تقدیر را معرفی کنیم، که این امر در حقیقت نوعی فرهنگ‌سازی است.

وی با تاکید بر اینکه برای سال آینده باید در نحوه ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و کارمندان تحول ایجاد کنیم، افزود: برای سال آینده باید اصلاحاتی را انجام دهیم، برخی از شاخص‌ها نیازمند بازبینی است و باید بر اساس ماموریت های ذاتی دستگاه‌ها تعریف شود.

وی گفت: به‌رغم آنکه یک مدیر در موفقیت یک سازمان موثر است ولی نباید فراموش کرد موفقیت یک مدیر در گرو همکاری و زحمات و خدمات یک سازمان است.

در این آیین از ۱۱ کارمند و همچنین پنج دستگاه شرکت آب و فاضلاب شهری، سازمان جهاد کشاورزی، شرکت توزیع نیروی برق، اداره کل اقتصاد و امور دارایی و اداره کل امور مالیاتی که در جشنواره شهید رجایی در عرصه خدمت‌رسانی بیشترین امتیاز را کسب کردند، تجلیل شد. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.