افزونه جلالی را نصب کنید. 17 شوال 1443 Wednesday, 18 May , 2022 ساعت ×
۱۲۰ هکتار گلخانه در قم احداث می‌شود
06 شهریور 1398 - 11:45
شناسه : 7607
1
رئیس جهاد کشاورزی:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: برنامه احداث ۱۲۰ هکتار گلخانه در سال ۹۸ در دستور کار استان قرارگرفته است.

عباس پورمیدانی روز چهارشنبه در آیین افتتاح طرح‌های بخش کشاورزی قم به مناسبت هفته دولت بیان کرد: کمیته فنی برای احداث و توسعه ۱۲۰ هکتار گلخانه در سازمان جهاد کشاورزی تشکیل‌شده و تمام ضوابط و مراحل احداث گلخانه در قالب آن سنجیده می‌شود.

وی ادامه داد: مشکلات پیش روی احداث گلخانه در قالب این کمیته فنی بررسی و موانع از پیش روی سرمایه‌گذاران برداشته می‌شود.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری برای احداث ۱۰۰هکتار گلخانه در قم پروانه بهره‌برداری صادرشده است.

وی ابراز کرد: احداث گلخانه در حکم تغییر کاربری نبوده و از این نظر دارای ارزش‌افزوده ویژه برای تولیدکنندگان و کاهش استفاده از نهاده‌ها و سموم کشاورزی است.

پورمیدانی در ادامه ابراز کرد: از ابتدای سال جاری ۱۲۰ تن ماهی خاویار در قم تولید و بیش از ۶۰ تن از آن به کشورهای خارجی صادرشده است.

وی اضافه کرد: خاویار تولیدشده در قم ازنظر کیفیت و سلامت غذایی از خاویار دریای خزر به دلیل رعایت تمام موازین بهداشتی و تولیدی باکیفیت‌تر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در شرایط فعلی و برون‌رفت از تنگناهای اقتصادی حمایت از رونق تولید و بخش کشاورزی بهترین تدبیر موجود است.

پورمیدانی تاکید کرد: امنیت غذایی و تولید مایحتاج مصرفی مردم در داخل استان از مسائلی بوده که اهمیت بخش کشاورزی را دوچندان کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم اضافه کرد: توسعه و حفظ پایداری زیست‌بوم مساله دیگری بوده که گسترش فعالیت‌های کشاورزی را ضروری کرده است.

به مناسبت هفته دولت ۲۷ طرح کشاورزی قم بااعتباری بالغ‌بر ۵۲ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۱۵۱ تن به‌صورت مستقیم و ۲۸۳ شغل غیرمستقیم به بهره‌برداری رسید.

ازاین‌بین ۱۰ طرح در بخش آب‌وخاک، هشت طرح در رابطه با تولیدات گیاهی، هفت طرح در بخش تولیدات دامی و ۲ طرح نیز در بخش صنایع غذایی و تبدیلی به بهره‌برداری رسید.

همچنین در حاشیه این آیین ۳۶ مخزن ۴۰ واتی تولید برق به همراه تعدادی مخزن پلی‌اتیلن ضد جلبک به عشایر استان اهدا شد.

استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش مرکزی، جعفریه، سلفچگان، کهک و خلجستان است؛ بخش مرکزی قم با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع دارای ۲ دهستان قنوات و قمرود است که جمعیتی حدود ۳۵ هزار تن دارد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.