افزونه جلالی را نصب کنید. 18 شوال 1443 Thursday, 19 May , 2022 ساعت ×
پنج هنرستان به مجموعه آموزشی قم اضافه می‌شود
05 شهریور 1398 - 8:44
شناسه : 7486
1

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش آموزش‌وپرورش قم گفت: در سال تحصیلی جدید، پنج هنرستان با ظرفیت ۳۷۵ هنرجو به مجموعه آموزشی استان اضافه می‌شود.

مسعود حمیدی افزود: هنرستان شهید تهرانی مقدم که از طرح‌های سفر سال ۸۹ رهبر معظم انقلاب بوده، هنرستان خیر ساز شهید هندویان در پردیسان و هنرستانی در بخش کهک برای سال تحصیلی جدید احداث‌شده است.

وی اضافه کرد: در منطقه جمکران و بخش خلجستان نیز ۲ هنرستان به‌صورت ضمیمه در متوسطه دوم ایجادشده است تا هنرجویان و متقاضیان ورود به هنرستان در این مناطق ساماندهی شوند.

وی خاطرنشان کرد: در هنرستان پسرانه شهید تهرانی مقدم در رشته‌های کامپیوتر، مکانیک خودرو و معماری داخلی، هنرستان دخترانه شهید هندویان در سه رشته کامپیوتر، فتوگرافیک و تولید برنامه‌های تلویزیونی و هنرستان دخترانه کهک در رشته‌های مدیریت خانواده، خیاطی، خراطی و گرافیک رایانه هنرجو پذیرفته می‌شود.

به گفته حمیدی، در هنرستان دخترانه جمکران رشته خیاطی لباس شب عروس و در هنرستان دخترانه بخش خجلستان نیز رشته مدیریت خانواده تدریس خواهد شد.

وی پیش‌بینی کرد: در هنرستان شهید تهرانی مقدم ۱۲۰ هنرجو، هنرستان شهید هندویان ۱۲۰ تَن، هنرستان کهک ۸۰ تَن، هنرستان جمکران ۴۰ تَن و در بخش خلجستان نیز ۱۵ تَن جذب کلاس‌ها شوند.

وی افزود: از محل اعتبارات وزارت آموزش‌وپرورش و اداره کل آموزش‌وپرورش قم تجهیزاتی به ارزش ۱۰ میلیارد ریال خریداری‌شده است که بخشی از این تجهیزات بین هنرستان‌ها توزیع‌شده و بخشی دیگر نیز در حال توزیع می‌باشد.

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش آموزش‌وپرورش قم اضافه کرد: زیرساخت هنرستان‌های قم ظرفیت جذب دانش آموزان زیاد را ندارد و پیش‌بینی می‌شود برای سال تحصیلی جدید از کل دانش آموزان پایه دهم حداقل ۳۸ درصد در هنرستان‌ها پذیرش خواهند شد.

در حال حاضر ۳۲ هنرستان فنی و حرفه‌ای و ۴۳ هنرستان کاردانش در قم فعال است؛ در سال تحصیلی گذشته ۳۳.۶ درصد دانش آموزان این استان هنرستان‌ها تحصیل می‌کردند.

۶۶۵ مدرسه و ۶ هزار و ۷۸۳ کلاس درس در قم فعال است. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.