افزونه جلالی را نصب کنید. 18 شوال 1443 Thursday, 19 May , 2022 ساعت ×
اسکواش در قم نیاز به دیده شدن دارد
03 شهریور 1398 - 9:13
شناسه : 7354
1

رئیس هیات اسکواش قم، با بیان اینکه این رشته ورزشی در استان شناخته‌شده نیست گفت: توسعه اسکواش در قم در بعد همگانی و قهرمانی نیاز به دیده شدن و معرفی به مردم دارد.

نیره‌السادات حسینی افزود: شناساندن اسکواش به جوانان به طور قطع موجب جذب علاقه مندان و توسعه این رشته ورزشی در استان می‌شود.

وی با اشاره به وجود ۳ کورت اسکواش استاندارد در این استان افزود: در شرایط فعلی این تعداد کورت نیاز استان را از نظر تعداد کورت اسکواش تامین می‌کند ولی به دلیل اینکه این کورت‌ها در مجموعه هفتم تیر و دور از بافت اصلی شهر قم قرار دارند،‌این زیرساخت‌های ورزشی در استان آنچنان شناخته‌شده نیست.

رئیس هیات اسکواش قم، با تاکید بر تلاش برای آشنایی مردم با این رشته ورزشی گفت:  به منظور استعدادیابی و معرفی اسکواش در دو بخش پسران و دختران در رده سنی پایه در دستور کار این هیات ورزشی قرار دارد.

وی در ادامه گفت: استقرار سالن اختصاصی این هیات در اطراف تقاطع ۷۲ تن قم، دسترسی به این سالن را با مشکل مواجه کرده و باعث شده است که خانواده‌ها برای فرستادن فرزندان خود به این سالن رغبتی نداشته باشند.

حسینی، ادامه داد: یکی از پیشنهادها هیات برای معرفی اسکواش در قم، ‌ایجاد یک یا ۲ کورت استاندارد اسکواش در مرکز شهر است که با استقبال مسئولان استان نیز مواجه شده است.

وی با بیان اینکه جا نمایی احداث این کورت در ورزشگاه حیدریان انجام ولی این موضوع هنوز تایید نهایی نشده است گفت: با نهایی شده این موضوع و احداث کورت استاندارد در این مجموعه ورزشی، به طور قطع شاهد رشد این ورزش در بعد همگانی و قهرمانی خواهیم بود.

رئیس هیات اسکواش قم، ادامه داد: با معرفی این رشته ورزشی، ‌استفاده از کورت  استاندارد مجموعه هفتم تیر نیز با استقبال بیشتر ورزشکاران استان مواجه می‌شود.

هم اکنون ۴۰ ورزشکار در بخش بانوان و حدود ۱۵ ورزشکار در بخش آقایان زیر نظر این هیات مشغول فعالیت هستند. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.