افزونه جلالی را نصب کنید. 22 شوال 1443 Monday, 23 May , 2022 ساعت ×
پذیرش ۳هزار و ۹۹۵نفر در دانشگاه جامع علمی کاربردی قم
28 مرداد 1398 - 12:09
شناسه : 7174
1

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم گفت: ۳هزار و ۹۹۵نفر برای مهمرماه در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم پذیرش شدند که از این تعداد ۶۰درصد در مقطع کاردانی و ۴۰درصد در مقطع کارشناسی هستند.

محمدحسن نادری در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: خبرنگاران رابطین بین مردم و مسئولین هستن و این پل ارتباطی می‌تواند بریا توسعه کشور بسیار موثر باشد.

وی افزود: در ۶مرکز علمی کاربردی استان قم ظرفیت پذیرش ۳هزار و ۹۹۵نفر ایجاد شده است که ۴۰درصد ظرفیت برای شاغلین و ۶۰درصد ظرفیت آزاد است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم بیان کرد: ۵۷کد رشته و ۵۴رشته تحصیلی در دانشگاه‌های علمی کاربردی استان قم تعریف شده است که ۶۰درصد کاردانی و ۴۰درصد کارشناسی است؛ هدف دانشگاه علمی کاربردی توانمندی و مهارت افزایی است و تنها به مدرک گرایی توجه نمی‌شود.

وی ادامه داد: ۴گروه اصلی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد که ۳۹درصد ظرفیت مختص گروه فرهنگ و هنر، ۳۹درصد گروه مدیریت، ۱۴درصد گروه صنعت و ۸درصد گروه کشاورزی است.

نادری تصریح کرد: سمت و سوی رشته‌های تعریف شده در راستای برنامه‌ها و اهداف پیش روی استان است و بر همین اساس ۵رشته جدید تحصیلی در استان قم پذیرش خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در گذشته هیچ مرکز خصوصی در مراکز علمی کاربردی وجود نداشت ولی بر اساس اهداف اصل۴۴قانون اساسی و دانشگاه علمی کاربردی، دو مرکز بخش خصوصی در سال جاری اضافه شده است که یک مرکز در منطقه اقتصادی سلفچگان است که به تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه کمک خواهد کرد؛ همچنین دو مرکز دیگر نیز در حال دریافت مجوزهای لازم هستند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم اظهار کرد: یکی از نکاتی که برای پذیرش تاسیس مرکز علمی کاربردی مورد توجه قرار می‌گیرد، ایجاد محیط واقعی کار است تا دانشجویان درس‌های عملی را در محیط واقعی کار سپری کنند.

وی خاطرنشان کرد: دو رویداد شتاب در حوزه سوهان و گردشگری در سال جاری توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم برگزار خواهد شد تا توانمندی‌های استان در این دو حوزه عرضه شود.

نادری تاکید کرد: پانزدهمین جشنواره قرآنی دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور برای پنجمین سال پیاپی در استان قم برگزار می‌شود و در این خصوص امیدواریم این جشنواره به نحو مطلوب اجرایی شود.

وی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی، سطح بندی مراکز در سطح کشور را آغاز کرده است و در این خصوص دو مرکز استان قم موفق به ارتقا سطح کیفی شدند و این نشان دهنده ارتقا دانشگاه‌های علمی کاربردی استان است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم عنوان کرد: در حوزه ورزش دانشگاه علمی کاربردی موفقیت‌های بسیاری خوبی را کسب کرد؛ مدتی پیش المپیاد ورزشی دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور برگزار شد که استان قم با کسب ۲۸مدال در ۱۷رشته، مقام پنجم کشور را کسب کرد که این نتیجه در قم بی سابقه بوده است.

وی افزود: همچنین در المپیاد ورزشی مراکز آموزش عالی استان قم، دانشگاه علمی کاربردی رتبه دوم را کسب کرد و همچنین برخی از دانشجویان مراکز علمی کاربردی قم به عنوان نمینده دانشجویان کشور در مسابقات جهانی شرکت کردند که بر همین اساس نماینده دانشگاه علمی کاربردی موفق به کسب مدال قهرمانی مسابقات بین المللی کاراته در کشور مالزی شد.

نادری بیان کرد: کلینیک توسعه اشتغال و کارآفرینی با همکاری پارک علم و فناوری استان قم آغاز شد و اولین دوره با موفقیت انجام شد و دومین دوره نیز آغاز شده است؛ در این کلینیک به افرادی که در حوزه‌های مختلف ایده‌های شغلی دارند، مشاوره دریافت می‌کردند و این موضوع باعث تسریع و تسهیل امور می‌شود. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.