افزونه جلالی را نصب کنید. 18 شوال 1443 Thursday, 19 May , 2022 ساعت ×
دیدار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم و رییس جهاد دانشگاهی قم
26 مرداد 1398 - 15:09
شناسه : 7114
2

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم و رییس جهاد دانشگاهی قم دیدار و گفت‌وگو کردند.


دکتر محمود پرهام صبح امروز در دیدار با محمد حیدری رییس جهاد دانشگاهی قم، عنوان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی قم، به دنبال این هستیم که نقش نظارتی داشته باشیم و از سرمایه گذاری در بخش سلامت حمایت می‌کنیم.

وی افزود: در بخش پژوهش نیز از انجام اقدامات و طرح‌ها حمایت می‌کنیم؛ همچنین در خصوص ساماندهی گردشگری سلامت، نیاز است اقدامات کارشناسی شده انجام شود تا نتیجه مناسب برای استان داشته باشد، در این خصوص نیاز است بخش‌های مختلف استان در این امر مشارکت داشته باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: در بحث ساماندهی گردشگری سلامت، نیاز است یک اجماع نظر بین مراکز درمانی و گردشگری استان قم صورت بگیرد و نرخ مشخصی تعیین شود تا به طور مناسب ساماندهی صورت بگیرد.

محمد حیدری رییس جهاد دانشگاهی نیز در این جلسه عنوان کرد: مقام معظم رهبری در بحث‌های مختلف از جهاد دانشگاهی به نیکی یاد کردند و تاکید دارند که دستگاه‌های دولتی برای انجام کارها به این مجموعه مراجعه کنند که این از افتخارات جهاد دانشگاهی است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی در زمینه پژوهشی، در مباحثی وارد می‌شود که پژوهش‌ها تبدیل به یک خدمت و یا محصول قابل ارائه شود تا کاربردی و در پیشرفت کشور موثر باشد؛ بر همین اساس دو گروه پژوهشی سلول‌های بنیادی مزانشیمی و بیولوژی تولید مثل در استان قم مشغول فعالیت است که در راستای فعالیت‌ها درمان ناباروری است.

حیدری تصریح کرد: بیشترین مراجعه به مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم از استان قم، مرکزی و کشور عراق هستند که نشان دهنده موفقیت جهاد دانشگاهی در جذب بیماران خارجی است؛ حدود ۴۰درصد مراجعه کنندگان به مرکز درمان خارج از استان و حدود ۱۲درصد از خارج کشور هستند.

رییس جهاد دانشگاهی قم بیان کرد: می‌توان با مشارکت دستگاه‌های دولتی در استان قم چند طرح پیشرفته در سطح کشور، توسط جهاد دانشگاهی قم انجام شود که باعث ارزآوری و ایجاد اشتغال برای استان قم خواهد شد.

وی ادامه داد: ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار در استان قم بر عهده جهاد دانشگاهی قرار گرفته است و در این خصوص اقداماتی انجام شده است و امیدواریم بتوانیم مشکلات موجود در این بخش مرتفع شود و اشتغال مناسبی برای زنان سرپرست خانوار استان قم ایجاد شود.

حیدری تصریح کرد: به دنبال ایجاد سامانه گردشگری سلامت استان قم هستیم تا بتوانیم به شکل مناسب تری بیماران خارجی را جذب کنیم و همچنین اطلاعات مناسبی از مراکز درمانی و رفاهی استان به مراجعه کنندگان ارائه کنیم. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.