افزونه جلالی را نصب کنید. 18 شوال 1443 Thursday, 19 May , 2022 ساعت ×
برنامه‌های راهبردی ستاد اقتصاد مقاومتی در قم عملیاتی می‌شود
19 مرداد 1398 - 15:23
شناسه : 6862
2
استاندار قم:

استاندار قم گفت: بومی‌سازی و عملیاتی شدن برنامه‌های راهبردی ستاد اقتصاد مقاومتی از ابتدای سال ۹۸ به‌صورت جدی در سطح استان دنبال می‌شود.

بهرام سرمست در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات استانداری قم ادامه داد: وظایف و رسالت‌های هرکدام از دستگاه‌های مسئول در این رابطه به‌صورت تخصصی مشخص‌شده است.

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی یک افق و چشم‌انداز راهبردی در رابطه با مسائل اقتصادی کشور بوده که باید ستاد اقتصاد مقاومتی استان نیز بر مبنای آن جهت‌گیری و حرکت کند.

استاندار قم خاطرنشان کرد: حضور میدانی مسئولان در واحدهای صنعتی صرفا برای پیگیری مطالبات تولیدکنندگان درصحنه عمل است که در قالب‌های مختلف در حال پیگیری و انجام می‌باشد.

وی تصریح کرد: برای در جریان قرار گرفتن مطالبات و دغدغه‌های تولیدکنندگان، کارگروه‌های تخصصی مانند شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه توسعه صادرات در استان شکل‌گرفته است.

وی اضافه کرد: باید خروجی و نتیجه گزارش‌های دستگاه‌های مسئول در رابطه با اقتصاد مقاومتی و رونق تولید درصحنه عمل مشخص و ملموس باشد.

سرمست همچنین با اشاره به وضعیت ناایمن شهرک‌های صنعتی استان به‌ویژه شهرک شکوهیه خاطرنشان کرد: مصوبات و تصمیمات استان در رابطه با افزایش ایمنی شهرک‌های صنعتی باید به‌صورت کامل اجرا شود.

وی تصریح کرد: در رابطه با احداث واحدهای جدید صنعتی، باید الزامات و ضوابط ایمنی برای جلوگیری از آتش‌سوزی به‌صورت جدی و کامل اجرا شود.

شهرک صنعتی شکوهیه قم در ۱۲ کیلومتری محور قدیم قم – تهران واقع‌شده است. در این شهرک واحدهای مختلف شیمیایی، فلزی، نساجی، برق الکترونیک، غذایی و کانی غیرفلزی فعال است. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.