دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲ 22 جماد أول 1445 Monday, 4 December , 2023 ساعت ×
بررسی ظرفیت‌های تعامل جهاد دانشگاهی با دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی
22 اردیبهشت 1398 - 12:31
شناسه : 3038
5

ظرفیت‌ها تعامل و همکاری جهاد دانشگاهی با دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم بررسی شد.

دکتر محمد حیدری رییس جهاد دانشگاهی استان قم روزگذشته در دیدار با رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: در جهاد دانشگاهی قم به دنبال اقداماتی هستیم که اثر بخش و ماندگار باشد؛ رویکرد اقدامات جهاد در دانشگاه‌ها، ایجاد نشاط همراه با آموزه‌های دینی است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی استان قم در بخش آموزش اقدامات موثر بسیاری انجام داده است و دوره‌های نتعدد در عرصه‌های مختلف را برگزار می‌کند و بر همین اساس سالانه حدود ۱۵هزار فراگیر در دوره‌های آموزشی جهاد دانشگاهی استان قم شرکت می‎‌کنند که این یک پتانسیل بسیار خوب برای جهاد دانشگاهی است.

رییس جهاد دانشگاهی واحد قم بیان کرد: در حوزه پژوهش نیز جهاد دانشگاهی از ابتدای انقلاب حضور جدی در عرصه‌های مختلف علمی داشته است و در سال‌های اخیر یک مزیت برای هر استانی تعریف شده است و تمرکز ظرفیت‌های پژوهشی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در استان قم نیز مزیت درمانی برجسته شده است و مرکز درمان ناباروری جهاد داشگاهی قم مطرح شده است؛ همچنین سه گروه پژوهشی سلول‌های بنیادی، تولید مثل و ژنتیک در استان قم در حال فعالیت است.

حیدری تصریح کرد: همچنین یک گروه پژوهشی معماری و شهرسازی نیز در استان قم در حال فعالیت است که اقدامات خوبی را به انجام رسانده است.

وی در خصوص زمینه‌های همکاری با  دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گفت: در حوزه برگزاری دوره‌های پژوهشی می‌توان با دانشکده بهداشت همکاری کرد و دوره‌هایی از جمله پروپوزال نویسی را برای علاقه مندان به صورت ویژه برگزار کرد.

رییس جهاد دانشگاهی واحد قم تصریح کرد: در حوزه کارورزی دانشجویان علوم پزشکی قم، از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی می‌توان استفاده کرد و این آمادگی در جهاد دانشگاهی قم وجود دارد؛ همچنین می‌توان یکسری اردوهای علمی و بازدیدها از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم  برای دانشجویان فراهم نمود.

در این دیدار، دکتر حیدی رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: اقدامات جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌ها باید طوری برنامه ریزی شود که موازی کاری ایجاد نشود و بتوان از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی برای انجام اقدامات مغفول مانده در دانشگاه‌ها استفاده کرد.

وی افزود: همچنین می‌توان از ظرفیت جهاد دانشگاهی برای انجام آزمایشات تشخیص مواد سمی استفاده کرد و باید این موضوع مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

حیدری بیان کرد: برگزاری یکسری دوره‌های بهداشت حرفه‌ای نیازی است که احساس می‌شود و جهاد دانشگاهی در تدوین و برگزاری این دوره‌ها می‌تواند اقدامات موثری را انجام دهد. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.