افزونه جلالی را نصب کنید. 5 جماد أول 1444 Monday, 28 November , 2022 ساعت ×
گزارش ایسنا از بررسی صلاحیت زاهدی‌وفا
12 مهر 1401 - 10:24
شناسه : 266792
0

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز و با حضور رئیس جمهور به بررسی صلاحیت محمدهادی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداختند.

به گزارش بازتاب خبر، بررسی صلاحیت زاهدی‌وفا وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار جلسه امروز مجلس قرار گرفت.

قالیباف: سخنان رهبری مرزبندی بین مردم و آشوبگران را مشخص کرد

در ابتدای جلسه امروز مجلس محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان روز گذشته رهبری حکیمانه، هوشمندانه و دقیق بود که یکبار دیگر مرزبندی میان مردم و آشوبگران را مشخص فرمودند.

در ادامه جلسه سخنگویان کمیسیون‌های بهداشت، اجتماعی و آموزش مجلس گزارشی از بررسی‌های این کمیسیون‌ها درباره صلاحیت وزیر پیشنهادی کار را قرائت کردند.

وحدت و انسجام ملی را مهم می‌دانم

در ادامه نیز رئیس‌جمهور برای دفاع از محمدهادی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی کار پشت تریبون قرار گرفت.

رئیسی با اشاره به حوادث اخیر گفت: حضور میلیونی مردم در خیابان و اعلام موضع و حضور آنان در صحنه دشمن را ناکام گذاشت.

رئیس جمهور اضافه کرد: البته ما به صورت عادلانه و عزتمندانه برای رفع تحریم‌ها هم تلاش می‌کنیم اما همزمان برای خنثی کردن تحریم هم تلاش می‌شود. امروز دشمن رسما می‌گوید که فشارهای حداکثری مفتضحانه شکست خورده و تحریم‌ها بر ملت ایران کارساز نبوده است.

رئیسی بر همکاری دولت و مجلس تاکید کرد و گفت: برنامه توسعه هفتم به زودی به مجلس ارائه می‌شود. بودجه ۱۴۰۲ نیز در چارچوب زمان قانونی تقدیم مجلس می‌شود. به مردم عرض می‌کنم مجلس و دولت به این ضرورت اجتناب‌ناپذیر واقف هستند که همکاری همه قوا و نهادها و بخش‌های کشور می‌تواند شما را امیدوار و دشمن را ناامید کند.

سپس مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی کار به بیان نظرات خود درباره زاهدی وفا پرداختند.

طبق آیین نامه دو نفر مخالف و دو نفر موافق با حفظ ترتیب یک مخالف و یک موافق هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه نظرات خود را بیان می‌کنند(مخالفان و موافقان می‌توانند وقت خود را با نمایندگان دیگر تقسیم کنند).

عسگری: وزیر پیشنهادی کار روحیه تعامل با مجلس ندارد

مهدی عسگری نماینده کرج و عضو کمیسیون صنایع ‌و معادن مجلس به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه‌های زاهدی‌وفا را ضعیف توصیف کرد و گفت که وزیر پیشنهادی کار روحیه تعامل با مجلس ندارد.

نادران: به توانمندی زاهدی وفا شهادت می‌دهم

الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: بنده قریب به ۲۰ سال با آقای زاهدی وفا و خانواده ایشان از نزدیک در ارتباط بوده و پاکدستی، عدالتخواهی و خاکی بودن و توانمند بودن ایشان را باور دارم.

توسلی: گزینه پیشنهادی وزارت کار ۳ هزار میلیارد تومان اموال دارد

فتح‌الله توسلی نماینده بهار و کبودراهنگ در مخالفت با وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه «وزیر پیشنهادی کار حداقل ۳ هزار میلیارد تومان پول دارد»، گفت: وزیری که می خواهد وزیر کارگران، بازنشستگان، معلولان و بهزیستی و وزیر کسانی باشد که محروم ترین قشر جامعه هستند، قطعاً نمی‌تواند سرمایه دار باشد.

ادامه دارد…

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.