افزونه جلالی را نصب کنید. 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022 ساعت ×
ضرورت ورود جدی مددجویان کمیته امداد به حوزه فناوری و کارآفرینی
07 مهر 1398 - 14:18
شناسه : 8948
2
مدیرکل کمیته امداد قم:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم گفت: باید با همکاری شرکت‌های فناور، نیازها و برنامه‌های مددجویان تحت پوشش کمیته امداد را روزآمد و فناورانه کنیم.

اکبر میرشکار در بازدید از دستاوردهای پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به دیدگاه مثبت مقام معظم رهبری به نخبگان و فناوران جامعه، گفت: نخبگان جوان سرمایه اصلی و آینده‌ساز نظام هستند.

وی با تمجید از عملکرد واحدهای فناور عضو پارک در توسعه علم و فناوری در سطح استان قم گفت: برای کمیته امداد ارتباط با نخبگان جوان و فناوران صاحب ایده یک واجب عینی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم با اشاره به اینکه نابسامانی اوضاع اقتصادی وظایف کمیته امداد را دشوار کرده است، گفت: اکنون بیش از ۴۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد استان قم هستند که باید در نوع حمایت و امدادرسانی به آن‌ها تجدید نظر کنیم.

وی با تأکید بر اینکه پارک علم و فناوری قم باید کمک کند تا خدمت‌رسانی کمیته امداد از حالت سنتی خارج شود، گفت: اینکه مبلغی را به عنوان کمک مستقیم و یارانه‌ای در اختیار مددجویان قرار دهیم اصلاً منطقی و مطابق با عقل معاش نیست و هزینه‌های اجتماعی بالایی هم دارد.

میرشکار با حمایت از طرح یکی از شرکت‌های عضو پارک مبنی بر خدمات‌رسانی آنلاین تأسیساتی به کاربران، گفت: این واحد فناور می‌تواند با امضای قرارداد همکاری به اعضای تحت پوشش کمیته امداد خدمت‌رسانی کند و با این کار هم خدمات ارزان ارائه و هم امنیت خانه‌های مددجویان را تأمین کنند.

۶۵ درصد مددجویان از زنان سرپرست خانوار هستند

وی با ابراز تأسف از اینکه ۶۵ درصد مددجویان از زنان سرپرست خانوار هستند، گفت: بانوان به دلیل اینکه باید به صورت همزمان مسئول خانه و فرزندان و شاغل باشند شرایط سخت‌تر و محدودتری دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم با بیان اینکه تعداد زنان با سواد با تحصیلات عالیه زنان سرپرست خانوار در استان بالاست، افزود: اگر بتوان از ظرفیت‌های این افراد از شرکت‌های فناور استفاده کرد می‌توان کارآفرینی فناورانه‌ای فراهم کرد که این عزیزان بیشتر سر خانه و زندگی باشند و به مسئولیت مادری خود توجه بیشتری کنند.

وی با اذعان به اینکه کمیته امداد قم ورود جدی و مهمی به حوزه فناوری نداشته است، گفت: ما می‌توانیم در قالب همکاری با شرکت‌های عضو پارک و با طراحی اپلیکیشن‌های فناورانه نیازهای مخاطبان و اعضای خود را متناسب با نیازها و اقتضائات تأمین کنیم.

میرشکار با ابراز خرسندی از توسعه علم و فناوری در سطح استان گفت: خوشبختانه اراده جوانان نخبه و صاحب فکر برای انجام کارهای بزرگ و توسعه کشور بسیار امید بخش است.

صادرات یک میلیارد دلاری شرکت‌های دانش بنیان قم در سال ۹۷

رئیس پارک علم و فناوری استان قم نیز در این دیدار با بیان اینکه جامعه هدف مشترک بسیاری میان پارک و کمیته امداد امام خمینی(ره) وجود دارد، گفت: اگر برنامه تعریف شده و هدفمندی میان دو طرف ایجاد شود شاهد رشد و توسعه اشتغال و فناوری میان مددجویان کارآفرین استان خواهیم بود.

سید حسین اخوان علوی با تأکید بر اینکه پارک علم و فناوری قم در سال‌های اخیر دستاوردهای بسیار بزرگی برای استان داشته است، گفت: نرخ فروش شرکت‌های فناور و دانش بنیان در سال ۹۷ به بیش از ۶۵ میلیارد تومان و نرخ صادرات شرکت‌های دانش بنیان استان به بیش از یک میلیارد دلار می‌رسد.

وی با اشاره به حضور موفق شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری قم در نمایشگاه‌های تخصصی، گفت: شرکت‌های عضو پارک تنها در نمایشگاه ملی هفته پژوهش و فناوری بیش از ۷ میلیارد تومان قرارداد فناوری امضا کردند که رتبه اول کشور در امضای این نوع قراردادها در میان پارک‌های علم و فناوری به دست آوردیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم با بیان اینکه باید ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مددجویان فعال و کارآفرین کمیته امداد امام خمینی(ره) شناسایی شود، گفت: برقراری تفاهم نامه همکاری میان پارک و کمیته امداد می‌تواند به راستی آزمایی توانمندی‌ها و نیازهای دو طرف بیانجامد.

اخوان علوی با اشاره به اینکه کمیته امداد نیاز به طرح‌ها و ایده‌های تازه و جذب کننده دارد، گفت: به عنوان نمونه کمیته امداد می‌تواند با نامگذاری صندوق‌های صدقات به نام شهدا و افراد معتمد هر محل، به تقویت و توسعه کمک‌های مردمی منجر شود. /مهر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.