افزونه جلالی را نصب کنید. 22 شوال 1443 Monday, 23 May , 2022 ساعت ×
تأسیسات دستگاه‌های اجرایی قم باید در برابر حملات سایبری حفاظت شود
07 مهر 1398 - 9:19
شناسه : 8920
2
در شورای پدافند غیر عامل قم تأکید شد؛

مدیرکل پدافند غیرعامل قم گفت: با توجه به تهدیدات دشمن، همه دستگاه‌های اجرایی قم باید برای حفاظت از تأسیسات و تجهیزات در برابر حملات سایبری به طور مطلوبی وارد عمل شوند.

مهدی متقیان در جلسه شورای پدافند غیرعامل قم که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد با اشاره به رویکردهای مهم پدافند غیر عامل، افزود: بنا به فرموده مقام معظم رهبری پدافند غیر عامل یک اصل است و در برنامه ششم توسعه به طور هوشمندانه و مصون‌سازی پدافند غیر عامل با اجرای کامل آن در مراکز حیاتی و حساس کشور افزایش ظرفیت‌های قدرت نرم و دفاع سایبری برای زیرساخت‌های کشور باید اتخاذ شود.

وی افزود: با توجه به در پیش بودن هفته پدافند غیر عامل که با هدف تبیین اهداف و نقش پدافند غیر عامل در جامعه نامگذاری شده است باید نسبت به تهیه فیلم، مستند و تیزرهای تبلیغاتی در این ارتباط برای فرهنگ‌سازی و آگاهی بخش مردم در رسانه ملی اقدام شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل قم در ادامه افزود: استان قم در زمینه پدافند غیرعامل از استان‌های برتر است و باید همه دستگاه‌های اجرایی و نظامی در زمینه حفاظت از تأسیسات و تجهیزات راهبردی و هم‌چنین حملات سایبری آمادگی داشته و در این زمینه تدابیری با اهداف و رویکرد پدافند غیر عامل اتخاذ کنند.

متقیان تصریح کرد: در سال ۹۶ و ۹۷ پروژه‌های مختلفی در دستگاه‌های اجرایی استان در زمینه پدافند غیر عامل اجرا شد و در این زمینه ۲۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد که جهاد کشاورزی استان در این زمینه خوب وارد شده است و در سال‌های ۹۵ و ۹۶ استان قم در زمینه رزمایش پدافند زیستی استان برتر انتخاب شد.

در پایان مدیر صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی و هم‌چنین شرکت گاز و مدیریت بحران در زمینه اقدامات و آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه پدافند غیر عامل گزارشی ارائه کردند در این گزارش شرکت شهرک‌های صنعتی به ویژه در شکوهیه آسیب‌هایی داشته که در این جلسه بر رفع آن و جلوگیری از تکرار حوادثی مانند آتش‌سوزی تأکید شد. /مهر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.