افزونه جلالی را نصب کنید. 22 شوال 1443 Monday, 23 May , 2022 ساعت ×
روند رسیدگی به درخواست سرمایه‌گذاران طولانی نشود
28 شهریور 1398 - 9:18
شناسه : 8465
1
معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار قم:

معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار قم گفت: روند رسیدگی به درخواست سرمایه گذاران در اجرای پروژه ها در قم، نباید طولانی شود.

محسن بهشتی در کارگروه امور زیربنایی با اشاره به اجرای پروژه گازرسانی به روستای امامزاده اسماعیل(ع) بیان کرد: این روستا دارای جمعیت ثابت و شناور زیادی است و باید پروژه گازرسانی به آن در اولین فرصت انجام شود.
معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار قم افزود: روستای امامزاده اسماعیل(ع)، کانون تولید است و باید انشعابات لازم را به این روستا اختصاص داد و آب و برق و گاز اهالی را تامین کرد.
وی اظهار کرد: کارگروه‌های تخصصی باید به درخواست متقاضیان سرمایه‌گذاری و اخذ زمین در اجرای طرح‌های اقتصادی توجه داشته باشند و روند رسیدگی به درخواست سرمایه گذاران در اجرای پروژه ها، نباید طولانی شود.
بهشتی خاطرنشان کرد: کارگروه‌های زیربنایی باید با نگاهی کارشناسی به بررسی مصوبات بپردازند، در این راستا ادغام کارگروه‌های تخصصی در استان می تواند بخش زیادی از مشکلات در حوزه زیربنایی و عمرانی و سرمایه گذاری را رفع کند.
وی بیان کرد: افزایش طبقه یکی از مجتمع‌های بین راهی و درخواست تغییر کاربری در حریم شهر از جمله مصوبات امروز بود که در شورای برنامه ریزی به تصویب می رسد. در این جلسه همچنین نحوه ترکیب کارگروه‌ها اعلام شد تا رسیدگی به درخواست سرمایه‌گذاران با تفکیک این کارگروه‌ها با سرعت بیشتری انجام شود.
وی اظهار کرد: این کارگروه‌ها شامل امور زیربنایی و شهری و روستایی و عشایری و آمایش سرزمین و محیط زیست است و محوریت این مسئولیت ها با معاونت عمرانی و دبیری جلسات با دستگاه‌های تخصصی است.
بهشتی بیان کرد: یکی از مصوبات پیرامون احداث کارگاه چوب به جای کوره‌های متروک در حوالی قم است که می تواند اشتغال‌زایی خوبی را به وجود آورد و آلودگی‌های کوره‌پزخانه‌ها را ندارد.
گفتنی است بر اساس آئین نامه جدید مصوب هیأت وزیران در ۱۲ خردادماه سال جاری، ۱۲ کارگروه تخصصی زیرمجموعه شورای برنامه ریزی استان ها در چهار کارگروه ادغام شد که شامل «کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری»، «کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست»، «کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده» و «کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری» است. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.