افزونه جلالی را نصب کنید. 22 شوال 1443 Monday, 23 May , 2022 ساعت ×
سهم اتوبوس در سفرهای درون‌شهری قم کمتر از ۵ درصد است
26 شهریور 1398 - 9:25
شناسه : 8372
2

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: سهم اتوبوس در سفرهای درون‌شهری قم کمتر از ۵ درصد است که بسیار ناچیز است.

حسن بختیاری در یک صد و یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: دولت در سال‌های گذشته به تعهدات خود در زمینه حمل‌ونقل عمومی عمل‌نکرده است.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود:از طرفی شهرداری نیز آن‌گونه که باید به وظایف خود در حمل و نقل عمومی توجه نداشته و این امر موجب نارضایتی مردم شده است.
وی اظهار کرد: سهم اتوبوس در سفرهای درون‌شهری قم کمتر از ۵ درصد است که بسیار ناچیز است،چرا که علاوه بر مشکلاتی که وجود داشت واگذاری ناوگان اتوبوسرانی داخل شهر به بخش خصوصی در ده سال گذشته و عدم پرداخت طلب به این بخش،نارضایتی های زیادی به دنبال داشته است.
بختیاری خاطرنشان کرد: کاهش سهم اتوبوس در حمل‌ونقل عمومی، زمینه ساز بروز مشکلات ترافیکی و زیست محیطی شده و باید تدابیری برای آن اندیشید؛ نباید اجازه داد مشکلات گذشته در واگذاری اتوبوس به بخش خصوصی تکرار شود وگرنه سهم اتوبوس در ناوگان حمل و نقل شهری از این نیز کمتر خواهد شد،در این مسیر از تجربیاتی که وجود دارد استفاده کنیم تا وضعیت ترافیکی و خدمت رسانی را به نقطه مطلوب برسانیم.
در این جلسه روح الله امراللهی رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر عنوان کرد:دولت باید یک سوم از هزینه های اتوبوس شهری را پرداخت کند اما این امر اتفاق نمی افتدو به دلیل مشکلاتی که وجود دارد شهروندان رضایتی از خدمات ندارند.
وی تصریح کرد: خطوط اتوبوسرانی از اول مهرماه با تغییراتی روبرو می‌شود و با ساماندهی ناوگان امید است خدمات شایسته ای به شهروندان ارائه شود؛ شهرداری بیش از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان عمومی شهر قم اضافه خواهد کرد که تامین آن هزینه بالایی دارد.
وی گفت:هم اکنون شهرداری در تامین هزینه های ناوگان اتوبوسرانی روی پای خودش ایستاده است انتظار می رود مدیریت استان کمک شایسته به شهرداری برای توسعه حمل و نقل عمومی داشته باشد.
عضو شورای اسلامی شهر قم اظهار کرد:عدم پرداخت یارانه به اتوبوس های شهری قم،تاثیر منفی داشته و گلایه مندی هایی از سوی مردم به دلیل ضعف خدمات شاهد هستیم.
وی بیان کرد:شهرداری در مناسبت های مختلف به مسافران شهری از طریق توسعه ناوگان خدمت رسانی می کند در حالی که ردیف بودجه ای ندارد و این امر مشکلاتی را برای شهرداری به وجود آورده است. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.