سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹ 13 جماد ثاني 1442 Tuesday, 26 January , 2021 ساعت ×

در زمینه درمان و دارو در حد مطلوبی قرار داریم/ضرورت تغییر باور مردم در حوزه سلامت

شناسه : 7162 ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: امروزه بیش از آنچه که به بیمارستان، دارو، درمان و تجهیزات پزشکی نیاز داشته باشیم، به افزایش دانش مردم در حوزه سلامت و بهداشت احتیاج داریم.

در زمینه درمان و دارو در حد مطلوبی قرار داریم/ضرورت تغییر باور مردم در حوزه سلامت
دکتر ابوالفضل ایرانی‌خواه در همایش تجلیل از خبرنگاران برتر حوزه سلامت که در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم، برگزار شد، از خبرنگاران به عنوان هم تیمی و همکار یاد کرد و گفت: در راستای رسالت سنگینی که درحوزه سلامت بر دوش ما و همکارانمان در استان قم است، خبرنگاران همیشه با ما در ارتباط بودند و درخواست، نیازها، انتظارات و انتقادات مردم را به سمع و نظر ما رساندند و این باور قلبی ماست که اگر همکاری خبرنگاران و قلم آن ها در عرصه سلامت همیار ما نباشد، قطعا ما رسالت خود را نمی توانیم به خوبی انجام دهیم.
وی افزود: همه مسئولان و دست اندرکاران حوزه سلامت و پزشکی در استان قم، و در واقع همه همکاران ما، هیچ هدفی جز خدمت رسانی به مردم و کسب رضای الهی در این راه ندارند، از اصحاب بزرگ رسانه نیز فراتر از اطلاع رسانی و بازتاب نظر مردم به مسئولان این حوزه، انتظار می رود تا در موضوع ارتباط تنگاتنگ در سیاست گذاری ها و بهبود شاخص های سلامت مردم، نقش موثرتری را ایفا کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: برداشت و باور ما این است که امروزه بیش از آنچه که به بیمارستان، دارو، درمان و تجهیزات پزشکی نیاز داشته باشیم، به افزایش دانش مردم در حوزه سلامت و بهداشت احتیاج داریم و در تحقق این امر، خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش بسیار موثری دارند.
وی ادامه داد: تحقق باور مردم به شاخص های سلامت و افزایش دانش مردم در این زمینه از مسائل مهم و ضروری است که ما به آن نیاز داریم و به گفته وزیر بهداشت، ما دوست داریم که هرخانواده، خودش یک پایگاه سلامت و بهداشتی باشد.
ایرانی خواه اظهار کرد: مسائلی همچون باورهای مردم به پزشک، شیوه و سبک تغذیه و زندگی آن ها، باید دچار تحول و دگرگونی شود؛ چرا که کشور ما از نظر پایگاه های بهداشتی، بیمارستان و تجهیزات به حد مطلوبی رسیده و به نوعی مجهز شده است اما متاسفانه در مسائلی همچون شاخص های سبک مناسب تغذیه و… دچار کمبود هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: اینکه یک فرد، تشخیص دهد چه زمانی باید به پزشک متخصص رجوع کند، چه شیوه ای را برای سبک فعالیت ها و تغذیه خود پیش گیرد از مسائل مهم و اساسی است که همکاری اصحاب رسانه را در اطلاع رسانی در این امر می طلبد.
وی افزود: ما به دنبال آن هستیم تا نظام ارجاع را در کشور تکمیل کرده و تحقق ببخشیم، نظام ارجاع این گونه است که بسیاری از مردمی که خودشان فکر می کنند که بیمار هستند و نیاز به خدمات تخصصی و فوق تخصصی دارند، با مراجعه به مراکز درمانی ارجاعی که خدمات بنیادی و نهادی ارائه می کنند نیز، می توانند  نیاز خود را  مرتفع کنند.
ایرانی‌خواه اظهار کرد: امیدواریم که با همکاری و همیاری اصحاب رسانه و مسئولین حوزه سلامت، این امر مهم تحقق بخشد و خبرنگاران با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه تغییر باورهای مردم درحوزه سلامت همچون گذشته با ما همکاری کنند. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.