افزونه جلالی را نصب کنید. 5 رمضان 1442 Friday, 16 April , 2021 ساعت ×
مدیران استان موظف به پاسخگویی به خبرنگاران هستند
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
شناسه : 6741
0
استاندار قم:

استاندار قم، تاکید کرد: مدیران اجرایی استان، موظف هستند در دسترس و پاسخگوی خبرنگاران باشند و در این زمینه عملکرد مسئولان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

بهرام سرمست در آیین بزرگداشت روز خبرنگار افزود:  یکی از معیارهای سنجش عملکرد مدیران استان نحوه پاسخگویی آنها به خبرنگاران و مردم است.

وی با تاکید برضرورت خود انتقادی مسئولان از عملکرد خود، گفت: مسئولان بسیار حرف می زنند و کمتر می شنوند، ولی باید گوش شنوا داشت و به انتقادات نیز توجه کرد.

سرمست با بیان اینکه مخاطب درد دل های خبرنگاران باید پاسخگو باشند اظهار داشت: انتظار پاسخگویی، در دسترس بودن، ارائه گزارش عملکرد و تبیین مواضع خبرنگاران از مدیران اجرایی، انتظارهای حداقلی و به حق خبرنگاران از مسئولان است که باید به این انتظارات به درستی پاسخ داد.

استاندار قم، اظهار داشت: زحمات خبرنگاران با لوح سپاس و کارت هدیه قابل ادا کردن نیست چرا که آنان با تمام مشکلات در حال انجام وظیفه پذیرش مسئولیت اجتماعی و رسالت خبرنگاری هستند.

وی با بیان اینکه باید مسئولان استان از انتقاد خبرنگاران استقبال کنند، ادامه داد: در عصر ارتباطات و اطلاعات نیازمند مهارت های کلامی، شنیداری و همچنین مهارت تفاهم و پاسخگویی متقابل هستیم.

شهید محمود صارمی خبرنگار و مسئول دفتر جمهوری اسلامی («بازتاب خبر») در افغانستان بود که در ۱۷ مردادماه سال ۷۷ در جریان کشتار دیپلمات‌های ایرانی در مزار شریف به دست طالبان به شهادت رسید و این روز در تقویم رسمی کشور به عنوان «روز خبرنگار» نام گرفت. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.