چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹ 7 جماد ثاني 1442 Wednesday, 20 January , 2021 ساعت ×
استاندار قم:

مدیران استان موظف به پاسخگویی به خبرنگاران هستند

شناسه : 6741 ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷

استاندار قم، تاکید کرد: مدیران اجرایی استان، موظف هستند در دسترس و پاسخگوی خبرنگاران باشند و در این زمینه عملکرد مسئولان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مدیران استان موظف به پاسخگویی به خبرنگاران هستند

بهرام سرمست در آیین بزرگداشت روز خبرنگار افزود:  یکی از معیارهای سنجش عملکرد مدیران استان نحوه پاسخگویی آنها به خبرنگاران و مردم است.

وی با تاکید برضرورت خود انتقادی مسئولان از عملکرد خود، گفت: مسئولان بسیار حرف می زنند و کمتر می شنوند، ولی باید گوش شنوا داشت و به انتقادات نیز توجه کرد.

سرمست با بیان اینکه مخاطب درد دل های خبرنگاران باید پاسخگو باشند اظهار داشت: انتظار پاسخگویی، در دسترس بودن، ارائه گزارش عملکرد و تبیین مواضع خبرنگاران از مدیران اجرایی، انتظارهای حداقلی و به حق خبرنگاران از مسئولان است که باید به این انتظارات به درستی پاسخ داد.

استاندار قم، اظهار داشت: زحمات خبرنگاران با لوح سپاس و کارت هدیه قابل ادا کردن نیست چرا که آنان با تمام مشکلات در حال انجام وظیفه پذیرش مسئولیت اجتماعی و رسالت خبرنگاری هستند.

وی با بیان اینکه باید مسئولان استان از انتقاد خبرنگاران استقبال کنند، ادامه داد: در عصر ارتباطات و اطلاعات نیازمند مهارت های کلامی، شنیداری و همچنین مهارت تفاهم و پاسخگویی متقابل هستیم.

شهید محمود صارمی خبرنگار و مسئول دفتر پایگاه خبری جمهوری اسلامی («بازتاب خبر») در افغانستان بود که در ۱۷ مردادماه سال ۷۷ در جریان کشتار دیپلمات‌های ایرانی در مزار شریف به دست طالبان به شهادت رسید و این روز در تقویم رسمی کشور به عنوان «روز خبرنگار» نام گرفت. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.