افزونه جلالی را نصب کنید. 23 رجب 1442 Saturday, 6 March , 2021 ساعت ×
سخنگوی شورای شهر قم:

خبرنگار دیده‌بان آگاه جامعه است

شناسه : 6662 ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

سخنگوی شورای شهر قم گفت: سرعت بالای خبر گاهی منجر به انتشار خبر غیرواقعی و کذب می شود.

خبرنگار دیده‌بان آگاه جامعه است
حسین اسلامی در یک‌صد و هفتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با گرامیداشت روز خبرنگار عنوان کرد: خبرنگاران وظیفه و رسالت مهمی در ارتقای آگاهی به جامعه دارند.
اسلامی افزود: خبرنگاران دیده بان‌های آگاه و دارای بصیرت در جامعه هستند؛ خبرنگاری یکی از مشاغل سخت و زیان آور است و بدون علاقه نمی توان در این شغل دوام آورد.
وی اظهار کرد: یکی از سختی های خبر، سرعت در انتشار خبر است، سرعت بالای خبر گاهی ناخواسته منجر به انتشار خبر غیرواقعی و کذب و اشتباه می شود و همین امر، مشکلاتی حقوقی و قضائی برای خبرنگاران به وجود می آورد.
سخنگوی شورای شهر قم عنوان کرد: یکی از موضوعات مهم، توجه قوه قضائیه به جرائم رسانه ای است و در این باره دادیاری در روند رسیدگی به پرونده تبدیل به بازپرسی شده و با استفاده از هیات منصفه و متخصصان حوزه رسانه به مسائل قضائی خبرنگاران پرداخته می شود.
وی در بخش دیگر در خصوص پرداخت دیه توسط شهرداری به چند مصدوم در حادثه رانندگی عنوان کرد: با وجود اینکه راکبین موتورسیکلت خود دچار تخلفاتی شده اند،رای دادگاه مبنی بر پرداخت دیه از سوی شهرداری صادر شده و باید در این باره بررسی های لازم صورت بگیرد.
اسلامی بیان کرد:اگر جلسه ای با دادگستری و مجریان قوه قضائیه برگزار شود می توان از شهرداری دفاع کرد و مقصر بودن راکبین موتورسیکلت با توجه به عدم رعایت قوانین را به اثبات رساند.
در ادامه نیز حسن بختیاری، نائب رئیس شورای شهر قم بیان کرد: ادغام سازمان‌ها و کوچک‌سازی شهرداری قم در جهت کاهش هزینه ها ضروری است،در این شرایط ادغام سازمانها نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند بلکه می تواند بهره وری خوبی داشته باشد.
وی با گرامیداشت مقام خبرنگار نیز عنوان کرد: اصحاب رسانه در فرهنگ شهروندی و رفع مشکلات مدیریت شهری نقش مهمی دارند و بازوان توانایی در ایجاد یکپارچگی و انسجام در مدیریت شهری به شمار می روند.
گفتنی است در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر قم لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سازمان پایانه‌های شهرداری را با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و اخذ مجوز تفریغ بودجه سازمان زیباسازی و وصولی قطعی ۶۳ میلیارد ریال و هزینه‌های قطعی به مبلغ ۶۳ میلیارد ریال را تصویب کردند. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.