افزونه جلالی را نصب کنید. 23 رجب 1442 Saturday, 6 March , 2021 ساعت ×
آیت الله علوی گرگانی:

رغبت مردم برای کمک به محرومان با حُسن برخورد مسئولان بیشتر می‌شود

شناسه : 6595 ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۰۶

یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه ملت ایران در زمینه کمک به محرومان پیشگام است، افزود: مردم در صورت مشاهده حسن برخورد مسئولان رغبت بیشتری برای کمک به محرومان پیدا می‌کنند.

رغبت مردم برای کمک به محرومان با حُسن برخورد مسئولان بیشتر می‌شود

آیت ‌الله العظمی محمد علی علوی ‌گرگانی در دیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم ضمن تأکید بر ضرورت توجه به علمای دین در هر شهری، افزود: هیچ‌گاه از وجود علمای دین نباید غافل شد.

وی امام خمینی(ره) را دارای جامعیت دانست و افزود: رهبر کبیر انقلاب با هوشیاری بالای خود برای همه امور و مسائل تدابیری می‌اندیشیدند.

این استاد سطوح عالی حوزه با اشاره به مشکلات موجود در جامعه، اظهار داشت: لازم است مسئولان نسبت به مشکلات موجود در جامعه توجه بیشتری داشته باشند و در جهت رفع این مشکلات اقدامات لازم را انجام دهند.

جلوی تورم گرفته شود

وی با بیان اینکه تورم سبب مشکلات زیادی در کشور شده است، افزود: تورم فشار زیادی به خانواده‌ها وارد می‌کند که باید جلوی آن را گرفت.

آیت الله علوی گرگانی اضافه کرد: متأسفانه اجاره بهای منازل افزایش بسیار زیادی داشته که این مسئله مستأجران را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است که باید جلوی این مشکل نیز گرفته شود.

وی ضمن بیان اینکه ملت ایران در زمینه کمک به محرومان پیشگام است، افزود: مردم در صورت مشاهده حسن برخورد مسئولان رغبت بیشتری برای کمک به محرومان جامعه پیدا می‌کنند.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: رحمت خداوند شامل سه دسته از افراد می‌شود؛ نخست انسان‌های باتقوا، دوم افرادی که به نیازمندان از اموال خود کمک کنند و سوم افرادی که به آیات خداوند ایمان داشته باشند.

قم باید الگوی سایر شهرها باشد

وی شهر قم را مرکز جهان تشیع دانست و تصریح کرد: شهر قم با توجه به ویژگی‌های خاص خود باید در زمینه کمک به محرومان پیشگام باشد.

آیت الله علوی گرگانی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم باید نمونه باشد و برای کمک به نیازمندان همه تلاش خود را بکار گیرد و به عنوان الگو به سایر شهرها معرفی شود.

وی بیان کرد: انسان با کمک رسانی به محرومان از اجر و پاداشت بسیار بالایی نزد خداوند بهره‌مند می‌شود. /مهر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.