افزونه جلالی را نصب کنید. 6 رمضان 1442 Saturday, 17 April , 2021 ساعت ×
دومین جشنواره ملی مهدویت برگزار می‎شود
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
شناسه : 6582
1

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی قم گفت: دومین جشنواره ملی مهدویت در بخش‎های مختلف علمی و فرهنگی و هنری برگزار می‎شود.

علی حسینی بیان کرد: مهدویت بزرگترین آرمان الهی است که در نهاد بشر گنجانده شده است.

وی افزود: مهدویت آرمانی است که پیامبران و ائمه و صلحا و بزرگان در طول تاریخ آن را به بشر وعده داده اند؛ ولی این وعده چیزی نیست که بشر با به انزوای فلسفی و تاریخی بکشد و منتظر زمانی باشد که یک منجی با ندایی آسمانی فرا برسد بلکه این وعده، وعده ای است که منتظران را برای آمادگی ظهور به حرکت در می آورد.

دبیر دومین جشنواره ملی مهدویت بیان کرد: تفاوت نگاه شیعه به مهدویت با نظریه‎های آرمان گرایانه آن است که مدینه فاضله مهدوی، مدینه غیر قابل تصوری نیست که بشر منتظر تحقق آن باشد زیرا پایه های این آرمان شهر در جامعه منتظر شکل می‎گیرد.

وی گفت: پس از برگزاری اولین جشنواره ملی مهدویت به همت جهاددانشگاهی با موضوع آسیب‎های آخرالزمان، امسال جشنواره را با محوریت «آمادگی برای ظهور و تمدن سازی» برگزار می‎کنیم.

وی تصریح کرد: امید داریم که در این جشنواره بتوانیم در چند ساحت علمی با دریافت مقالات تخصصی و همچنین حوزه فرهنگی و هنری، دست مایه‎های علمی و فکری و فرهنگی را در حوزه فرهنگ انتظار و تمدن نوین اسلامی و تمدن موعود مهدوی تولید کنیم.

حسینی اظهارکرد: قطعا این فرایند در آینده باید تداوم یابد تا بسته‎های فکری و نظریه پردازی در حوزه هنر و شاخه‎های علمی و… تولید و در اختیار جامعه انقلابی ایران قرار گیرد؛ با توجه به اعلام بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری و غایت انقلاب اسلامی که همان رسیدن به تمدن نوین اسلامی که مقدمه ساز ظهور است، این جشنواره و موضوعات مرتبط با آن، می‏تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد.

وی گفت: در آینده نزدیک پوستر و فراخوان آثار و بخش‎های جشنواره در بخش‎های علمی، ادبی، فرهنگی وهنری و کتابخوانی اعلام می‏شود؛ همچنین علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‎توانند با مراجع به سایت جشنواره به نشانی www.http://mahdaviatfest.ir  در جریان چگونگی ثبت نام و ارسال آثار و همچنین برنامه‎های فرهنگی جشنواره قرار گیرند. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.