چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ 14 جماد ثاني 1442 Wednesday, 27 January , 2021 ساعت ×

برگزاری نخسین مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی در قم

شناسه : 6553 ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲

مسئول برگزاری نخستین دوره مدرسه حقوق پارلمانی گفت: نخستین مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی( مطالعات قانونگذاری) به همت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و گروه حقوق عمومی پردیس فارابی دانشگاه تهران، فعالیت خود را در قم آغاز خواهد کرد.

برگزاری نخسین مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی در قم
سید احمد حبیب نژاد عنوان کرد: مطالعات پارلمانی و اندیشیدن در حوزه قانونگذاری، موضوعی بسیار با اهمیت است که هم به لحاظ مبانی نظری، واجد اندیشه هایی دقیق و البته مهم است و هم کارکردهای عملی و آثار بیرونی این اندیشه ها برای قانونگذاری شایسته ، غیر قابل انکار است.

مشاور علمی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جهت تقویت مطالعات حوزه قانونگذاری، مرکز تحقیقات اسلامی‌ مجلس شورای اسلامی و گروه حقوق عمومی پردیس فارابی به همراه نهادهای علمی دیگر، قصد دارند تا نخستین دوره مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی را با حضور اساتید برجسته دانشگاهی و کارگزاران تقنینی از مجلس شورای اسلام و شورای نگهبان در اواخر شهریور برگزار نمایند.

وی تصریح کرد: در این دوره شیوه های تدوین قانون، کیفیت قانونگذاری، اخلاق و قانون، آسیب شناسی فرآیند قانونگذاری، نظام انتخاباتی پارلمانی، کارکرد نظارتی پارلمانی، نظارت شورای نگهبان بر مصوبات مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد؛ همچنین برای استمرار این حرکت علمی، دبیرخانه دایمی مدرسه حقوق پارلمانی با حضور جمعی از پژوهشگران حوزه حقوق پارلمانی تشکیل شده است.

مدیر گروه حقوق عمومی پردیس فارابی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در حاشیه این مدرسه پیش نشست همایش نظریه حقوق عمومی اسلامی( مناسبات فقه و حقوق عمومی) نیز با حضور برخی صاحب نظران برگزار خواهد شد و در پایان به شرکت کنندگان گواهی حضور ارائه خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران یادآورشد: علاقمندان  می توانند از ۸ تا ۲۵ مردادماه اقدام به ثبت نام اولیه نمایند  و بعد از تایید نهایی ثبت نام، مدرسه حقوق پارلمانی که مشتمل بر دوره های آموزشی و کارگاهی است، از ۲۴ تا ۲۶ شهریورماه با حضور اساتید برجسته حوزه حقوق پارلمانی در پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار می شود.

وی گفت: علاقمندان برای ثبت نام در این مدرسه به سایت دانشگاه پردیس فارابی http://farabi.ut.ac.ir مراجعه کنند. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.