افزونه جلالی را نصب کنید. 5 رمضان 1442 Friday, 16 April , 2021 ساعت ×
سیب زمینی ارزان می‌شود
۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
شناسه : 6346
2

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه سیب‌زمینی امروز(دوشنبه) با قیمت ۳۰۰۰ تومان از میدان ها و مراکز اصلی توزیع شده است، عنوان کرد: قیمت سیب‌زمینی دیگر روند افزایشی نخواهد داشت و به طور کلی قیمت سیب‌زمینی از امروز روندی کاهشی را در پیش خواهدگرفت.

هادی مومنی نسب در خصوص نوسانات قیمت سیب‌زمینی در بازار عنوان کرد: مسئله اول این است که امر کشاورزی امری پیوسته و مطلق نیست و امکان بروز اتفاقات رایجی در آن وجود دارد که کاملا طبیعی است، مسئله بعدی که سبب نوسان قیمت در بازار می‌شود مسئله صادرات است که با توجه به ظرفیت بالای کشور در زمینه صادرات اختلالاتی در سطح قیمت ایجاد می‌کند.
وی افزود: سطح زیر کشت امسال سطح کاملا مناسبی بوده و از این پس شاهد کاهش قیمت سیب‌زمینی و افزایش قدرت خرید مردم خواهیم بود.
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان قم ادامه داد: سیب‌زمینی امروز(دوشنبه) با قیمت ۳۰۰۰ تومان از میدان ها و مراکز اصلی توزیع شد و حداکثر قیمت در مغازه‌ها و خرده‌فروشی ها به ۴۰۰۰تا ۴۵۰۰ تومان رسید که این قیمت دیگر روند افزایشی نخواهد داشت و به طور کلی قیمت سیب‌زمینی از امروز روندی کاهشی را در پیش خواهدگرفت.
عباس موحدی مقدم، رئیس اتحادیه میوه و تربار استان قم در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در خصوص میزان واردات سیب‌زمینی به استان اظهار کرد: از سه روز پیش برداشت سیب‌زمینی در استان‌های همدان و کرمان آغاز شده و با توجه به سطوح زیر کشت فراوان پیش بینی می‌شود برداشت محصول در سطح عالی انجام گیرد.
وی با اشاره به ارزان شدن قیمت سیب‌زمینی و احتمال کاهش بیشتر آن در هفته آینده افزود: روزانه ۱۵۰ تا ۳۰۰ تن سیب‌زمینی در سطح استان توزیع می‌شود و امسال به هیچ وجه مشکل کمبود‌ سیب‌زمینی در استان نخواهیم داشت. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.