افزونه جلالی را نصب کنید. 23 رجب 1442 Saturday, 6 March , 2021 ساعت ×
۲۱ درصد از جمعیت قم فعالیت ورزشی انجام می دهند
۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۸:۵۱
شناسه : 6289
0

مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت: ۲۱ درصد از جمعیت کل استان قم معادل ۲۳۰ هزار تن فعالیت ورزشی انجام می دهند که طی برنامه ای به دنبال ارتقای این آمار در استان هستیم.

رسول منعم با اشاره به تدوین سند توسعه ورزش همگانی در قم ادامه داد: بر اساس این سند، جمعیت فعال در حوزه فعالیت های ورزش در قم از ۲۱ درصد کنونی به ۳۵ درصد تا افق سال ۱۴۰۴ برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: بر اساس این سند، جمعیت فعال در حوزه فعالیت های ورزشی در این استان به بیش از ۴۵۰ هزار تن افزایش می یابد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم با بیان اینکه با تصویب نهایی این سند در شورای ورزش همگانی استان به ریاست استانداری قم، روند اجرایی شدن آن آغاز می شود، اظهار داشت: در این سند سهم دستگاه های مختلف برای توسعه ورزش همگانی و تحقق این چشم انداز تعیین شده است.

منعم با اشاره به تلاش برای توسعه ورزش صبحگاهی و عصرگاهی در بوستان های قم گفت: هم اکنون ۵۰ ایستگاه ورزش صبحگاهی در سطح بوستان های استان فعال هستند که به منظور توسعه ورزش همگانی، توسعه این ایستگاه ها با همکاری شهرداری در دستور کار است.

وی ادامه داد: به منظور توسعه ورزش صبحگاهی به دنبال اختصاص سانس ساعت ۶ تا ۸ صبح تمام اماکن ورزشی دولتی و خصوصی به ورزش هستیم که این موضوع به عنوان یکی از اولویت ها در دستور کار بررسی شورای ورزش همگانی استان است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم افزود: هم اکنون تعدادی ایستگاه ورزش عصرگاهی استان فعالیت دارند که در تلاش برای پیدا کردن راهکارهایی برای افزایش این ایستگاه های در بوستان های استان هستیم که لازمه آن تامین مربی در این زمینه است.

بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن انجام شده در کشور، استان قم جمعیتی حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار تن دارد. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.