افزونه جلالی را نصب کنید. 5 رمضان 1442 Friday, 16 April , 2021 ساعت ×
اهمیت غنی‌سازی اوقات فراغت به خوبی درک نشده است
۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۱۹
شناسه : 6233
2
معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان قم:

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم، با تاکید براینکه اهمیت غنی‌سازی اوقات فراغت به خوبی درک نشده است گفت: غنی‌سازی اوقات فراغت و استفاده از این ایام برای مهارت‌آموزی به جوانان،‌ مشکل اشتغال جوانان را برطرف می‌کند.

روح‌الله رمضانی غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان را مهم‌ترین اولویت در حوزه جوانان دانست و تاکید کرد: غنی‌سازی اوقات فراغت به معنای پُر و تلف کردن اوقات فراغت نیست بلکه به معنای استفاده از این اوقات به منظور حداکثر بهره وری است.

وی مسائل فراغتی را یکی از نیازهای مهم نوجوانان و جوانان برشمرد و اظهار داشت: آینده یک کشور را جوانان کارآزموده می‌سازد به همین دلیل استفاده از اوقات فراغت به منظور فن آموزی به جوانان بسیار اهمیت دارد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم، آگاه‌سازی خانواده‌ها پیرامون اهمیت توجه به اوقات فراغت جوانان را ضروری دانست و تاکید کرد: اوقات فراغت یک موضوع حاشیه‌ای نیست بلکه موضوعی اساسی و نیازی جدی است که باید اهمیت آن به خوبی درک شود.

رمضانی، ادامه داد: به منظور ایجاد حساسیت در جامعه،‌ هماهنگی و ساماندهی وضعیت اوقات فراغت در استان،‌سند اوقات فراغت قم تدوین و وظیفه دستگاه‌های مختلف در آن تدوین شده است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم، بیان کرد: بر اساس سند اوقات فراغت استان که در قالب یک برنامه پنج ساله تدوین شده ، تکلیف دستگاه‌های متولی مشخص و با تعریف شاخص‌هایی از نظر کمی و کیفی وظیفه آن‌ها تعیین شده است.

وی، اظهار داشت: اوقات فراغت یک صنعت پیشرفته در سطح جهان است که در ارتقای شاخص‌های فرهنگی ،هویتی  و همچنین نشاط اجتماعی در حوزه جوانان بسیار قابل توجه است ضمن اینکه به دلیل گردش بالای مالی در این صنعت،‌ بزرگ‌ترین مجموعه‌های ورزشی و تفریحی دنیا با توجه به سلایق جوانان ساخته می‌شوند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم، گفت: این اداره کل به عنوان دبیرخانه ستاد ساماندهی اوقات فراغت جوانان، در حوزه ستادی وظیفه نظارت،‌هماهنگی و ارزیابی دستگاه‌های مختلف را به عهده دارد تا بر اساس شاخص‌های تعریف‌شده عملکرد دستگاه‌های مختلف استان را در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت ارزیابی کند.

رمضانی با اشاره به تجلیل از دستگاه‌های برتر فعال در حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت در قم گفت: به منظور جلب توجه دستگاه و نهادهای مختلف به غنی‌سازی اوقات فراغت و همچنین عدم غفلت از این موضوع،‌عملکرد دستگاه‌ها در این زمینه ارزیابی و در پایان سال،‌ از دستگاه‌های موفق در این زمینه با حضور استاندار تجلیل می‌شود.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ ،‌استان قم دارای بیش از یک میلیون ۲۹۲ هزار جمعیت است که حدود ۳۳۵ هزار تن جز و گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال بوده است. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.