افزونه جلالی را نصب کنید. 22 رجب 1442 Friday, 5 March , 2021 ساعت ×
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف قم:

مجوز احداث انبارهای بنکداران قم صادر شود

شناسه : 6045 ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۰۰

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف قم گفت: دستگاه‌های مسئول باید مجوز احداث انبارهای بنکداران استان در شهرک صنعتی شهاب را هر چه سریع تر صادر کنند، تا زمینه انتقال واحدهای بنکداری از سطح شهر قم به این مکان فراهم شود.

مجوز احداث انبارهای بنکداران قم صادر شود

سید ابراهیم صحفی اظهار داشت: سه سال پیش تفاهم نامه‌ای میان اتاق اصناف و شرکت شهرک‌های صنعتی قم منعقد و پیرو آن حدود ۷۰ قطعه زمین موجود در شهرک شهاب توسط شرکت شهرک‌های صنعتی به بنکداران فروخته و هزینه آن نیز به طور کامل پرداخت شد.
شهرک شهاب در کیلومتر ۵ آزاد راه قم – تهران واقع شده است.
وی بیان داشت: برغم دستور استاندار قم و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی کشور هنوز مجوز احداث در این شهرک‌ها صادر نشده در حالی که هزینه شارژ آن دریافت می‌شود.
وی گفت: شرکت شهرک صنعتی نیز به طور رسمی اعلام کرده که مجوز احداث را به دلیل مشکلات اداری و ناهماهنگی بین دستگاهی صادر نمی‌کند.
وی با اشاره به معضلات ترافیکی ایجاد شده در سطح شهر قم ناشی از استقرار واحدهای بنکداری گفت: این واحدها که بیشتر در خیابان مولوی و هدف قرار دارند، آمد و شد خودروهای امدادی به بیمارستان آیت الله گلپایگانی را با کندی مواجه کرده‌اند.
صحفی با تاکید بر اینکه بورس اصلی واحدهای مذکور در خیابان‌های یاد شده است ولی بیشتر نقاط شهر و حتی در جاده قم – کاشان و جاده کوه سفید نیز وجود دارند و برخی دارای انبارهای چند هزار متری می‌باشند، افزود: برای سامان دهی این واحدها مقرر شد، شهرک شهاب ایجاد، و شرایط مورد نیاز جهت مرمت و بازسازی بافت‌های فرسوده و قدیمی در معابر پر تردد و شلوغ شهر فراهم شود.
این عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف قم با اشاره به وجود ۱۸۰ واحد بنکداری فعال در قم در تبیین محاسن انتقال بنکداری ها به خارج از شهر گفت: با این اقدام بنکداران در انبارهای بهداشتی و استاندارد فعالیت می‌کنند، و نظارت بر عرضه و توزیع کالا توسط آنها نیز به نحو مطلوب‌تری صورت می‌گیرد و ظرفیت استان از نظر دپوی کالاهای اساسی افزایش پیدا می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: تجمیع کامل بنکداری‌های قم در این شهرک باعث ارتقا قم در سطح کشور خواهد شد.
وی با بیان اینکه این شهرک حدود ۱۷۰ هکتار است، گفت: دراین شهرک ۲۵ هکتار برای بنکداران، ۱۰ هکتار سوهان پزی ها و بخشی از آن نیز برای صنف چاپخانه داران در نظر گرفته شده و ۱۰ صنف دیگر را نیز می‌توانیم به این مکان منتقل کنیم، ولی مجوز آن داده نمی‌شود.
صحفی با بیان اینکه اعتبار احداث این شهرک از محل سرمایه گذاری بنکداران تأمین شده است، گفت: متراژ زمین‌های واگذار شده در این شهرک از ۵۲۵ متر، ۸۹۰ متر، یک هزار و ۲۵۰ متر تا بیش از سه هزار متر مربع می‌باشد و هر یک از بنکداران به فراخور حال خود قطعه زمینی را خریداری کردند.
وی گفت: درحال حاضر تنها مجوز ساخت دو سالن انباری در ۲ قطعه زمین یکهزار و ۲۵۰ متری شهرک داده شده و این دو سالن با ۳۰ میلیارد ریال هزینه‌ای که برای آن صورت گرفته تکمیل شده است.
وی ادامه داد: سه سال پیش هزینه ساخت هر سالن این شهرک متری سه میلیون ریال بود ولی اکنون ۱۶ میلیون ریال برآورد می‌شود. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.