دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹ 12 جماد ثاني 1442 Monday, 25 January , 2021 ساعت ×

مشارکت ۵۲۰ هزار تن از جمعیت قم در فعالیت های ورزشی هدف‌گذاری شده است

شناسه : 5918 ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان قم با اشاره به تدوین پیش‌نویس سند ورزش همگانی قم تا چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ گفت: در حال حاضر حدود ۲۷۰ هزار تن از جمعیت این استان مشغول فعالیت‌های ورزشی است که افزایش این آمار به ۵۲۰ هزار تن تا پایان ۱۴۰۴ هدف‌گذاری شده است.

مشارکت ۵۲۰ هزار تن از جمعیت قم در فعالیت های ورزشی هدف‌گذاری شده است

حمید نریمان در شورای ورزش همگانی در سالن امام جواد (ع) استانداری قم، با بیان اینکه به منظور ساماندهی بلندمدت فعالیت‌های ورزشی در قم پیش‌نویس سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ ورزش استان تدوین شده است، اظهار داشت: ارتقای نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی، رشد و توسعه ورزش همگانی و همچنین تحقق افزایش جمعیت فعال ورزشی به ۳۵ درصد از جمله اهداف این برنامه است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷، ۵۵ هزار ورزشکار در هیات های ورزشی قم سازمان دهی شدند، گفت: ۲۰ درصد جمعیت استان مشغول فعالیت ورزش همگانی هستند که به دنبال افزایش جمعیت فعال ورزشی به ۳۵ درصد هستیم.

معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان قم با تاکید بر اینکه در ذیل سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ ورزش قم، ۱۲ سند برای تمام دستگاه‌های و قشرهای هدف این سند تدوین می‌شود، اظهار داشت: برنامه‌های کمی ورزش استان در قالب طرح ۱۴۰۴ در ۱۵ ردیف به صورت سالانه تعریف و برنامه‌های ویژه برای رسیدن به چشم‌انداز این طرح تدوین شده است.

نریمان ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که جمعیت استان تا پایان سال ۱۴۰۴ به یک میلیون و ۵۱۷ هزار تن افزایش می‌یابد که در سند ورزش ۱۴۰۴، رسیدن به آمار ۵۲۰ هزار جمعیت فعال در حوزه ورزش هدف‌گذاری شده است.

وی اظهار داشت: تعداد ایستگاه‌های صبح گاهی و عصرگاهی ورزش عمومی استان از ۸ به ۳۰ پایگاه تا پایان سال افزایش می‌یابد که در سال‌های آینده این تعداد به ۵۰ ایستگاه ورزشی ارتقا می‌یابد.

وی با اشاره به تلاش برای توسعه ورزش روستایی گفت: سال گذشته ۳۰ خانه روستایی تجهیز شد و برای امسال نیز به دنبال کسب اعتبار برای تجهیز و فعال‌سازی ۵۰ خانه ورزش روستایی در سال جاری هستیم که تا کنون اعتبار تجهیز ۲۰ خانه ورزشی تامی نشده است. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.