افزونه جلالی را نصب کنید. 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021 ساعت ×
آخرین‌مهلت ارسال مقاله به همایش گام دوم انقلاب ۳۰ مهرماه است
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
شناسه : 5902
2

دبیر اجرایی همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی از برگزاری این همایش هم‌زمان با دهه فجر امسال در قم خبر داد و گفت: ۳۰ مهرماه سال جاری آخرین‌مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه این همایش است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اصغر ثنایی افزود: ارائه مستقیم مقالات به دبیرخانه همایش و همچنین ارسال به سایت ویژه همایش دو راه موجود برای ارسال مقالات در بخش‌های معرفی‌شده است.

وی با اشاره به محورهای تحلیل بیانیه گام دوم با رویکرد تمدنی تصریح کرد: چیستی و ویژگی‌های تمدن نوین اسلامی از نگاه رهبر معظم انقلاب، زمینه‌های شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی از نگاه معظم له و رویکرد و بینش تمدنی ایشان از محورهای این بخش است.

وی اضافه کرد: همچنین بیانیه گام دوم و اسناد کلان کشور و نسبیت سنجی بیانیه گام دوم انقلاب با الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت دو محور دیگر همایش بیانیه گام دوم با رویکرد تمدنی است.

ثنایی، چیستی، چرایی و چگونگی تحقق بیانیه گام دوم را از محورهای دیگر همایش دانست و ادامه داد: پیش‌نیازهای تحقق بیانیه گام دوم، الزامات بیانیه گام دوم، راهبردها و راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم و پیامدهای تحقق از موضوع‌های اصلی این بخش است.

وی محور سوم همایش را موردتوجه قرار داد و گفت: تحلیل تجربه و دستاوردهای جمهوری اسلامی در توصیه‌های هفتگانه بیانیه و ارزیابی وضع کنونی آن‌ها محور بعدی این همایش است.

وی عنوان کرد: علم و پژوهش، اقتصاد، استقلال و آزادی، سبک زندگی، معنویت و اخلاق، عدالت و مبارزه با فساد و عزت ملی و مرزبندی با دشمن در روابط خارجی بخش‌های اصلی محور سوم همایش محسوب می‌شود.

ثنایی با اشاره به بخش ویژه همایش بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی بیان کرد: نهادهای علمی و بیانیه گام دوم انقلاب با تاکید بر نقش نسل جوان بخش ویژه این همایش است.

وی اضافه کرد: حوزه و دانشگاه و مسئولیت‌های اجتماعی، کارکرد ویژه نهادهای علمی در بسط اخلاق و معنویت و نسل جوان حوزه و دانشگاه و تولید علم بومی از دیگر موضوع‌های بخش ویژه همایش است.

ثنایی خاطرنشان کرد: مراکز علمی و بسط عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد، حوزه انقلابی و صیانت از گفتمان اسلامی و حوزه علمیه، نسل جوان و بیانیه گام دوم موضوع‌های بخش ویژه است.

وی ابراز کرد: گفتمان سازی بیانیه گام دوم و تبیین دقیق بیانیه و آشنایی نسل جوان با بیانیه از اهداف اصلی برگزاری همایش است.

ثنایی اظهار کرد: بیانیه گام دوم، سند راهبرد آینده انقلاب اسلامی بوده و ابعاد مختلفی بر آن مترتب است، تبیین این بیانیه توسط نخبگان جامعه پیش‌نیاز نخست اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

دبیر اجرایی همایش بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی ادامه داد: این سند تاریخ‌مصرف یک‌ساله نبوده و چنان ظرفیتی در این سند نهفته که تا سال‌ها باید نسبت به اجرای مفاد آن نخبگان علمی کشور اقدام کنند.

وی ادامه داد: برای برگزاری این همایش ۳۵ نشست و کرسی هم‌اندیشی توسط دبیرخانه همایش بیانیه گام دوم انقلاب برگزار خواهد شد.

همچنین در پایان این نشست خبری از پوستر و سایت ویژه همایش به‌صورت رسمی رونمایی شد.

همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی باهدف تبیین اهداف مختلف این بیانیه و گفتمان سازی برای مهم‌ترین ماموریت های نسل جوان به‌ویژه در نهادهای علمی کشور به‌منظور تحقق بخشیدن به بیانیه گام دوم برای حرکت به‌سوی تمدن نوین اسلامی از سوی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در اواخر ماه بهمن ۹۷ در بیانیه‌ای خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی را در هفت فصل تبیین کردند. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.