یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹ 11 جماد ثاني 1442 Sunday, 24 January , 2021 ساعت ×
استاندار قم:

دانشگاه ها پشتوانه ایده پردازی و تصمیم سازی برای دولت هستند

شناسه : 5862 ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵

استاندار قم با بیان اینکه دانشگاه ها پشتوانه ایده پردازی و تصمیم سازی برای دولت هستند،‌ بیان کرد: باید در جلسات تخصصی از صاحب نظران دانشگاهی استفاده شود.

دانشگاه ها پشتوانه ایده پردازی و تصمیم سازی برای دولت هستند

بهرام سرمست در جلسه کارگروه مدیریت اقتصاد و سرمایه گذاری استان قم طی سخنانی با اشاره به تاسیس دفتر ارتباط استانداری و دانشگاه ها، اهتمام جدی برای بهره گیری از ظرفیت های نخبگان دانشگاهی در امور اجرایی را ضروری دانست و گفت: مصوب گردیده است که آیین نامه ارتباط با دانشگاه ها توسط خود دانشگاهیان نگاشته شود.
استاندار قم تشکیل ۹ کارگروه تخصصی در دفتر ارتباط با دانشگاه ها را مورد توجه قرار داد و افزود: گفتگوها و مصوبات جلسات این کارگروه ها تا حصول نتیجه باید پیگیری شود.
وی همچنین کار کارشناسی و مطالعاتی را در طرح برنامه های مدیران و پروژه های پیشنهادی ضرورری دانست و با اشاره به ظرفیت اساتید دانشگاهی برای تصمیم سازی در مسیر توسعه استان تصریح کرد: در جلسات ستادی هیچ نظر بدون پشتوانه کارشناسی را نمی پذیریم.
سرمست همچنین تشکیل مجمع مشورتی توسعه استان را در دستور کار دانست و خاطرنشان کرد: به مشورت گروهی معتقد هستیم و تحقق این امر را مستلزم تشکیل کارگروه های ویژه در بخش های مختلف از جمله سیاسی، اجتماعی، عمرانی و اقتصادی می دانیم.
استاندار قم در ادامه جنبه ی بین المللی قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: از ظرفیت دانشگاه ها در تقویت بعد بین المللی استان استقبال و حمایت می کنیم.
وی با اشاره به طرح “هر دانشگاه یک پروژه” گفت: اگر هر استاد دانشگاهی تنها به یک مسئله از مشکلات استان تمرکز کند، گام مهمی در راستای حرکت رو به جلوی دولت در استان قم و رفع موانع پروژه های نیمه تمام برداشته خواهد شد.
وی با تاکید بر رفع نیازهای علمی پژوهشی بومی استان قم توسط دانشگاه ها گفت: بایستی با تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، نیازهای واحدهای صنعتی در بخش تحقیق و توسعه را مرتفع نمود.
وی برنامه ریزی ها برای برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری و رونق تولید را نیز مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: نشست های تخصصی با مشارکت دانشگاه ها برای این همایش برگزار شود. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.