افزونه جلالی را نصب کنید. 6 رمضان 1442 Saturday, 17 April , 2021 ساعت ×
جاری شدن آب در قمرود باعث کاهش مصرف برق شده است
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۲۱
شناسه : 5810
0
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: جاری شدن آب در قمرود باعث کاهش مصرف برق از سوی شهروندان و کشاورزان این استان شده است.

مهدی آهنین پنجه بیان کرد: کشاورزان قمی از آبی که در حال حاضر در قمرود جاری است، برای آبیاری مزارع و باغ ها استفاده می نمایند که علاوه بر آب رایگان، چاه های کشاورزی را نیز روشن نمی کنند.

۹۶۰ چاه کشاورزی در قم فعال است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر حضور شهروندان در طول شب در مسیر قمرود و خاموش نمودن وسایل سرمایشی منازل باعث کاهش مصرف برق شده است.

۴۵ میلیون متر مکعب حقابه از دو سد کوچری و پانزده خرداد برای احیای محیط زیست و تقویت کشاورزی استان قم اختصاص یافته که از محل رودخانه قمرود وارد دشت های پایین دست می شود؛ این روند تا پایان شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

آهنین پنجه گفت: سال گذشته قطع و وصل کردن مکرر فیدرهای ۶۳ و ۲۰ کیلوولت برای اعمال خاموشی های با برنامه، باعث آسیب به تاسیسات برق می شد که معمولاً کلیدهای شبکه برق منفجر می شد یا تابلوهای برق آتش می گرفت.

وی ادامه داد: امسال به دلیل مدیریت مصرف برق از سوی شهروندان، خاموشی های با برنامه اعمال نمی شود و تاکنون با مشکل آسیب به تاسیسات برق ناشی از قطع و وصل نمودن فیدرها مواجه نشده ایم.

سال ۹۶، حدود سه هزار و ۲۰۰ میلیون کیلووات ساعت و سال گذشته نیز سه هزار و ۳۶۴ میلیون کیلووات ساعت انرژی برق در استان قم مصرف شده است.

در حال حاضر حدود ۵۶۰ هزار مشترک برق در قم فعال است و ۱۲.۵۵ درصد برق قم در بخش کشاورزی، ۲۸.۸۸ درصد در بخش صنعت، ۳۶.۵۵ درصد در بخش خانگی، ۱۰.۴ درصد در بخش عمومی، ۹.۷۸ درصد سایر مصارف و ۱.۸۳ در بخش روشنایی معابر مصرف می‌شود. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.