افزونه جلالی را نصب کنید. 16 رجب 1442 Saturday, 27 February , 2021 ساعت ×
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم:

۲هزار هنرمند قمی در زمینه هنرهای تجسمی فعالیت دارند

شناسه : 580 ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۹

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: در حال حاضر ۲ هزار هنرمند قمی در زمینه هنرهای تجسمی فعالیت دارند.

۲هزار هنرمند قمی در زمینه هنرهای تجسمی فعالیت دارند

 

سید موسی حسینی کاشانی ظهر امروز در نشست خبری با موضوع فراخوان سیزدهمین دوسالانه آثار طراحان گرافیک استان قم بیان کرد: انجمن های فرهنگی و هنری ظرفیت های مهمی در شناسایی استعداد جوانان و فعالیت هنرمندان هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: در قم استعدادهای زیادی در هنرهای تجسمی وجود دارد و در حال حاضر ۲ هزار هنرمند قمی در زمینه هنرهای تجسمی فعال اند.

وی تصریح کرد: با توجه به فعالیت انجمن هنرهای تسجمی هم اکنون ۸۰۰ تن از هنرمندان شناسایی شده اند و تعداد کثیری به صورت چراغ خاموش و ناشناخته فعالیت دارند که امید است به زودی بانک اطلاعاتی جامعی از این هنرمندان تشکیل شود.

حسینی کاشانی بیان کرد: این هنرمندان در رشته های نقاشی، گرافیک، نگارگری، کاریکاتور و تصویرسازی به هنرنمایی می پردازند و آثار گرانقدری را تولید می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در قم هنرمندان پیشکسوتی در هنرهای تجسمی فعالند و جشنواره های دوسالانه خوبی با حضور طراحان گرافیک انجام شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم عنوان کرد: کارگروه گرافیک انجمن هنرهای تجسمی استان قم زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیزدهمین دو سالانه آثار طراحان گرافیک استان قم را برگزار می کنند.

وی گفت: با توجه به این که هنرمندان توانای زیادی در رشته هنرهای تجسمی فعالیت دارند امید است شاهد حضور جوانان مستعد و فعالیت آن ها در انجمن باشیم.

حسینی کاشانی بیان کرد: همه انجمن های هنری و فرهنگی در قم، بازوران اجرایی فرهنگ و ارشاد هستند و باید این ظرفیت های با ارزش را مورد حمایت قرار داد.

گفتنی است در این نشست از مجموعه کتاب های شناسنامه شهدای دفاع مقدس و مقاومت و مدافع حرم نیز رونمایی شد.

این شناسنامه ها ویژه شهیدان سید مرتضی آوینی، محسن حججی، حسن تهرانی مقدم، محمدحسین فهمیده، مهدی زین الدین، مریم فرهانیان، مجید شهریاری، محمدهادی ذوالفقاری و …طراحی شده است./ ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.