یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹ 11 جماد ثاني 1442 Sunday, 24 January , 2021 ساعت ×

لزوم انجام ارزیابی و توسعه شایستگی کارکنان و مدیران

شناسه : 5797 ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

رییس پژوهشکده توسعه منابع انسانی جهاد دانشگاهی گفت: باید تمامی کارکنان و مدیران در ادارات و سازمان‌ها مورد ارزیابی موردی قرار بگیرند تا افراد در پست‌های مناسب بکارگیری شوند.

لزوم انجام ارزیابی و توسعه شایستگی کارکنان و مدیران


تیمور مرجانی صبح امروز در همایش کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاد دانشگاهی عنوان کرد: در بخش دولتی ۲میلیون و ۴۰۰هزار کارمند و ۴۵۰هزار مدیر وجود دارد و باید از این ظرفیت در راستای پیشرفت کشور استفاده کرد.

وی افزود: در مسائل دینی موضوع شایستگی بسیار مورد توجه است و تاکید شده است که پست‌های مدیریتی به افراد شایسته واگذار شود و این نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

مدیر کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاد دانشگاهی بیان کرد: ارزیابی در عملکرد بسیار با اهمیت است و ابتدا باید هرکس نسبت به عملکرد خود ارزیابی داشته باشد، اگر ارزیابی به طور مناسب انجام شود و افراد در پست‌های مناسب به کاگیری شوند، منابع انسانی در آن سازمان به سرمایه انسانی تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: نیاز است فرهنگ جانشین پروری در سازمان‌ها نهادینه شود تا مدیران آینده پرورش یابند تا در آینده بتوانیم از ظرفیت این مدیران در پیشرفت کشور استفاده کنیم و این موضوع بسیار با اهمیت است.

مرجانی تصریح کرد: بخشنامه ارزیابی و توسعه شایستگی در سال ۹۶ ابلاغ شد و بر همین اساس سازمان‌ها و ادارت مختلفی این ابلاغیه را اجرایی کردند و در ارزیابی و توسعه شایستگی مدیران گام‌های مثبتی برداشته شده است.

وی اضافه کرد: باید تمامی کارکنان و مدیران در ادارات و سازمان‌ها مورد ارزیابی موردی قرار بگیرند تا افراد در پست‌های مناسب بکارگیری شوند و باعث ارتقا سطح کیفی و کاری آن سازمان و اداره شود.

رییس پژوهشکده توسعه منابع انسانی جهاد دانشگاهی گفت: متوسط سن فرماندهان در جگ تحمیلی ۲۷سال بود و در آن زمان با فشارها و سختی‌های فراوان، به بهترین شکل جنگ را فرماندهی کردند و اکنون نیز باید به جوانان اعتماد شود و پست‌های مدیریتی به جوانان واگذار شود تا با روحیه جوانی بتوانند کشور را به پیش ببرند. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.