سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹ 6 جماد ثاني 1442 Tuesday, 19 January , 2021 ساعت ×

در مسئله عفاف و حجاب باید به دنبال کارهای ریشه‌ای بود

شناسه : 5742 ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم گفت: اگر بخواهیم معضلات موجود در بحث عفاف و حجاب ریشه‌کن شود، باید به دنبال انجام اقدامات علمی درست و ریشه‌ای در این خصوص باشیم.

در مسئله عفاف و حجاب باید به دنبال کارهای ریشه‌ای بود
سیدمحمدتقی حسینی عنوان کرد: در هفته عفاف و حجاب کارهای خوبی انجام شد که مهمترین آن اجتماع بزرگ حامیان عفاف و حجاب بود که با حضور باشکوه مردم قم در مصلی قم برگزار شد.

وی افزود: بعد از اجتماع، یک راهپیمایی که نماد حضور متدینین و محجبه‌ها در سطح شهر بود، برگزار شد و منجر شد به صدور یک بیانیه که در آن به حساسیت بیشتر مردم نسبت به مسئله بد پوششی و بدحجابی و همچنین اهتمام بیشتر مسئولین در انجام اقدامات لازم تاکید شده بود.

حسینی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه عفاف و حجاب در قم گفت: در حاشیه هفته عفاف و حجاب، یک نمایشگاه عفاف و حجاب در بوستان جوان و یک نمایشگاه امت برتر با موضوع حجاب در صحن فاطمی حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد.

وی اضافه کرد: همچنین در هفته عفاف و حجاب، تبلیغات میدانی در میدان آستانه انجام شد و در این برنامه از محجبه‌ها با اهدای هدایایی تقدیر شد و همچنین به کسانی که پوشش مناسبی نداشتند نیز تذکر داده شد.

جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم بیان کرد: مصوبه ۴۲۷شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۶دستگاه را موظف کرده تا در خصوص عفاف و حجاب اقدامات لازم را انجام دهند و در این خصوص ستاد امر به معروف و نهی از منکر، از دستگاه‌های اجرایی در خصوص انجام اقدامات مطالبه گری می‌کند تا وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

**قاون حجاب و عفاف باید در کشور اجرایی شود
وی ادامه داد: مسئله عفاف و حجاب یک مسئله دینی است و رعایت آن واجب است و همچنین حفظ حجاب در جمهوری اسلامی ایران یک قانون است و باید این قانون در کشور اجرایی شود.

جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم در خصوص دلایلی افزایش بد پوششی و بدحجابی، اظهار کرد: در مسئله عفاف و حجاب چندین محور وجود دارد، اول اینکه دشمن با تمام توان در این خصوص در حال فعالیت در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای است تا اعتقاد مردم به حجاب را کاهش دهند و معتقد هستند اگر بخواهند مردم را از انقلاب اسلامی دور کنند باید از اقدامات ضد فرهنگی استفاده کنندد.

وی افزود: دومین مسئله تاثیرگذار در مسئله عفاف و حجاب و افزایش بدحجابی در جامعه، بی‌تدبیری و کم‌کاری  برخی مسئولین و متولیان فرهنگی است؛ در این خصوص باید مسئولین تاثیرگذار در صدد انجام اقدامات درست و منطقی باشند.

حسینی تصریح کرد: برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در امر عفاف و حجاب یک ضرورت است و باید اجرایی شود؛ تذکر لسانی در مسئله حجاب و عفاف لازم است ولی به جز تذکرات لسانی باید بحث های تبلیغی و متفکرانه انجام شود تا مخاطب به طور مناسب اقناع شود.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم معضلات موجود در بحث عفاف و حجاب ریشه‌کن شود و علی الخصوص جایگاه استان قم حفظ شود، باید به دنبال انجام اقدامات علمی درست و ریشه‌ای در این خصوص باشیم.

جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم در خصوص فروش برخی لباس‌های غیر متعارف در استان قم عنوان کرد: با اصناف هماهنگی هایی انجام شده است و بنا شده است در خصوص لباس‌هایی که عرضه می‌شود، نظارت شوند تا لباس هایی در شان نظام اسلامی و شهر مقدس قم توزیع شود. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.