افزونه جلالی را نصب کنید. 9 رمضان 1442 Tuesday, 20 April , 2021 ساعت ×
۳۴۷۸ تَن در مراکز دولتی فنی و حرفه ای قم آموزش مهارتی گذراندند
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۲۱
شناسه : 5587
0
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قم:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قم گفت: در سه ماه نخست امسال، سه هزار و ۴۷۸ تَن در مراکز دولتی فنی و حرفه ای این استان آموزش های مهارتی در رشته های مختلف دریافت نمودند.

احمد عطارنیا افزود: از این تعداد یک هزار و ۴۵ تَن زن و ۲ هزار و ۴۳۳ تَن نیز مرد می باشند.

وی اضافه کرد: یک هزار و ۵۰۰ تَن در مراکز ثابت شهری، ۱۴۳ تَن در مراکز جوار کارگاهی، ۳۹ تَن در بنگاه های اقتصادی، ۱۴ تَن در روستاها، ۲۴ تَن در مراکز وابسته به نهادهای عمومی، ۱۰۱ تَن در بنگاه های اقتصادی غیردولتی، ۳۵۹ تَن در زندان، ۲۷۱ تَن در پادگان و ۱۷۳ معتاد بهبود یافته آموزش های لازم مهارتی را دریافت نمودند.

به گفته وی، در سال گذشته ۱۳ هزار و ۴۸۷ تَن در استان قم آموزش های مهارتی را فراگرفتند که ۲۱ بیشتر از تعهد اداره کل بوده و رشد سال گذشته ۱۲۱ درصد محقق شده است.

عطارنیا افزود: از این تعداد هشت هزار و ۹۹۲ تَن مرد و چهار هزار و ۴۹۵ تَن نیز خانم بوده اند.

وی خاطرنشان کرد: ۴۶ تَن در سکونتگاه های غیررسمی، ۸۱۰ تَن در کارگاه های جوار دانشگاهی، ۷۷۱ تَن در کارگاه های مهارت آموزی در محیط واقعی کار، پنج هزار و ۳۲۱ تَن کارگاه های ثابت شهری، ۵۰۰ تَن در روستاها، یک هزار و ۴۴۹ تَن در زندان ها، ۲ هزار و ۴۱۵ تَن در بنگاه های اقتصادی و ۱۶۱ تَن در مراکز ترک اعتیاد آموزش های مهارتی را دریافت کردند.

وی با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب به ستاد نیروهای مسلح که هر سرباز یک مهارت را بیاموزد، گفت: سال گذشته استان قم در این بخش با آموزش مهارت به یک هزار و ۴۶۸ سرباز رتبه نخست را در سطح کشور کسب کرد، در حالی که تعهد قم در این بخش ۸۰۰ تَن بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قم افزود: آموزش ها در بخش دولتی در پنج خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ، هنر و کشاورزی و در قالب ۳۵۴ حرفه ارائه می شود.

وی بیان کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم متولی آموزش های مهارتی با هدف اشتغال جدید و تقویت و به روز رسانی اشتغال موجود در سطح استان می باشد.

وی افزود: برگزاری دوره های آموزشی در آموزشگاه های دولتی برای متقاضیان رایگان است و بیشتر آموزش های سخت و هزینه بر از جمله جوشکاری، برق خودرو و برق ساختمان در این آموزشگاه ها ارائه می شود.

این اداره کل با هفت مرکز دولتی، یک مرکز سنجش و ارزیابی مهارت، ۵۴ کارگاه ثابت، ۱۳ کارگاه جوار شهری، ۱۱ کارگاه جوار روستایی، ۲۶ کارگاه صنایع ضمن کار، پنج مرکز ارتقاء شایستگی دانشجویان، ۲ مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی، هشت مرکز جوار کارگاهی، ۱۰ کارگاه جوار پادگان ها و ۶ کارگاه جوار زندان ها آموزش های مهارتی را در بخش دولتی ارائه می دهد. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.