افزونه جلالی را نصب کنید. 24 رجب 1442 Sunday, 7 March , 2021 ساعت ×
از ۴ مدال برون مرزی تا قهرمانی نونهالان قم در فوتسال کشور
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
شناسه : 5528
0
ورزش قم در هفته گذشته

در هفته‌ای که ورزشکاران قم در رشته‌های تیراندازی، کشتی و کاراته موفق به چهار مدال از مسابقات برون مرزی شدند و قم میزبان اردوی تیم ملی تکواندوی نونهالان کشور بود، فوتبالیست‌های تیم محمد سیمای قم در لیگ برتر نونهالان موفق به کسب جام قهرمانی شدند.

مسابقات قهرمانی تیراندازی جهان، مسابقات قهرمانی کشتی آسیا و مسابقات بین المللی مالزی از جمله مسابقات برون مرزی بود که ورزشکاران استان در این رقابت‌ها هفته گذشته حضور داشتند که در نتیجه تلاش ورزشکاران قم، نخستین مدال برون مرزی تیراندازی قم در ایتالیا دشت شد، برنز قاره کهن به کشتی گیر این استان رسید و سهم کاراته کاهای قم از مسابقات مالزی ۲ مدال خوش رنگ بود.

هفته گذشته سوهان محمد سیما در لیگ برتر فوتسال میهمان خود را با ۵ گل بدرقه کرد، تیم محمد سیما در مسابقات فوتسال نونهالان کشور جام قهرمانی را به خانه آورد ،‌۱۳ مدال قمی‌ها در سرشاخ با حریفان در قهرمانی کاراته کشور کسب شد و در مسابقات دو و میدانی کشور، یک مدال برای بانوان، ۲ مدال برای ورزشکاران آقای قم بود.

مسابقات قهرمانی تیراندازی جهان / نخستین مدال برون مرزی قم در ایتالیا دشت شد

سی‌امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان با حضور ورزشکاران بیش از یکصد کشور جهان در حالی برگزار می‌شود که شهر ناپل ایتالیا میزبانی این رقابت‌ها را انجام می‌دهد. تیراندازی استان قم برای نخستین‌بار با درخشش ملی‌پوش پرافتخار خود در مسابقات ۲۰۱۴۹ قهرمانی دانشجویان دنیا به مدال جهانی دست یافت.

تیراندازی قم بعد از کسب نخستین مدال آسیایی خود در سال ۲۰۱۵ از پیکارهای قهرمانی نوجوانان آسیا توسط یک بانوی تیرانداز به نام سیده‌رویا صبح‌خیز، این بار در پیکارهای ۲۰۱۹ قهرمانی دانشجویان دنیا توسط یک مرد تیرانداز به نام هادی غرباقی موفق به کسب مدال جهانی شد.

در سومین روز یونیورسیاد ۲۰۱۹ تیم کشورمان پس از چین در تفنگ بادی ۱۰ متر آقایان در جایگاه دوم ایستاد و صاحب نشان نقره دنیا شد.

مسابقات قهرمانی کشتی آسیا / کسب برنز قاره کهن در نخستین تجربه

روند موفقیت‌های کشتی قم در میادین برون‌مرزی بار دیگر استمرار یافت و یکی از نخبه‌ها و استعدادهای کشتی فرنگی قم با عضویت در ترکیب تیم اعزامی ایران به پیکارهای ۲۰۱۹ قهرمانی رده سنی نوجوانان آسیا، موفق به کسب مقام سوم و نشان برنز این رقابت‌ها شد. فرنگی‌کار نوجوان و مستعد استان قم در نخستین تجربه آسیایی خود موفق به کسب مقام سوم و نشان برنز پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان قاره کهن شد.

رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا به میزبانی شهر نورسلطان در کشور قزاقستان به انجام رسید و تیم ملی کشورمان با کسب چهار مدال طلا، دو نقره و یک برنز بار دیگر اقتدار خود در قاره کهن را حفظ کرد و با شایستگی به مقام قهرمانی دست یافت.

مسابقات بین المللی مالزی / سهم کاراته کاهای قم ۲ مدال خوش رنگ

کاراته‌کاهای اعزامی استان قم به پیکارهای ۲۰۱۹ کاراته بین‌المللی مالزی با دست پر و کسب دو مدال طلا و برنز از شرق قاره کهن بازگشتند. تیمی که به نمایندگی از سبک وادوریو کشورمان به رقابت‌های ۲۰۱۹ بین‌المللی مالزی اعزام شده بود در ترکیب خود دو کاراته‌کای قمی به نام‌های صادق سلیمی و اصغر رحمتی داشت و این دو نماینده قم موفق به کسب مدال‌های طلا و نقره این دوره از مسابقات شدند.

ششمین دوره مسابقات بین‌المللی کاراته با عنوان جام افسانه به میزبانی مالزی به انجام رسید و تعداد ۶٨٨ کاراته‌کا از کشورهای مالزی، ایران، سوریه، نپال، برونئی، هندوستان، کویت، سنگاپور، اندونزی و پاکستان کوالالامپور برای کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز رقابت کردند.

لیگ برتر فوتسال / سوهان محمد سیما میهمان خود را با ۵ گل بدرقه کرد

تیم فوتسال محمدسیمای قم در دومین هفته لیگ برتر فوتسال ایران که در عصر چهارشنبه هفته گذشته در سالن ۲ هزار نفری ورزشگاه شهید سردار جعفر حیدریان برگزار شد، توانست در خانه خود تیم ارژن شیراز را با حساب پنج بر صفر شکست دهد و به اولین برد خود در این فصل دست پیدا کند.

سوهان محمدسیما با یک برد، بدون مساوی و یک باخت و پنج گل زده و سه گل خورده و سه امتیاز دارد و ارژن شیراز نیز آذرخش بدون برد و تساوی و ۲ باخت و سه گل زده و پنج گل خورده بدون امتیاز است.

سوهان محمدسیما، ۲۵ تیرماه جاری، ساعت ۱۸ در کرمانشاه میهمان تیم شاهین این شهر است و در همین تاریخ ارژن در شیراز میزبان تیم مقاومت البرز کرج می‌باشد.

فوتسال نونهالان کشور / تیم محمد سیما جام قهرمانی را به خانه آورد

پرونده مسابقات فوتسال دسته اول نونهالان پسر کشور شامگاه شنبه هفته گذشته در سالن شهید حیدریان قم بسته شد و تیم فوتسال محمد سیمای قم موفق شد با شکست تیم ثامن الحجج سبزوار عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

در دیدار نهایی این رقابت‌ها تیم محمد سیمای قم به مصاف تیم ثامن الحجج رفت و در یک بازی پرگل ۹ بر ۵ این تیم را شکست داد و با این برد جام قهرمانی را بالای سر برد. این پیروزی سبب شد تیم محمد سیمای قم نخستین جام در رده نونهالان را از آن خود کند.

همچنین در دیدار رده بندی این رقابت‌ها برای کسب عنوان سوم تیم فوتسال نام آوران تبریز ۴ بر صفر از سد تیم شاهین ازنا عبور کرد. در دیدارهای نیمه نهایی تیم محمد سیمای قم با برتری ۷ بر یک برابر شاهین ازنا و تیم ثامن الحجج سبزوار با پیروزی ۳ بر ۲ برابر نام آوران تبریز به دیدار نهایی راه یافته بودند.

قهرمانی کاراته کشور / ۱۳ مدال قمی‌ها در سرشاخ با حریفان

مسابقات سبک ذن دو کای کاراته قهرمانی ایران به میزبانی هیأت کاراته استان اردبیل به انجام رسید و تیم اعزامی از استان قم به مربیگری ایوب محمدی هفت مدال این رقابت‌ها را کسب کرد و کاپ برترین داور این دوره نیز به ایوب محمدی از قم تعلق گرفت.

کاراته‌کاهای قم در مجموع به چهار مدال طلا، دو نقره و یک برنز دست یافتند، در حالی که طلایی‌های تیم منتخب سبک ذن دو کای قم ابوالفضل زرگرنیا، ابوالفضل شاه‌علی، امیرمحمد غفاریان و عباس عابدی بودند، ابوالفضل کریمی و امیرعباس شکرگزار نقره گرفتند و یک نشان برنز نتیجه تلاش علی‌اصغر صنوبریان بود.

والیبال قهرمانی کشور / شروع پرقدرت بلندقامتان قم

رقابت‌های والیبال قهرمانی نوجوانان ایران در حالی هفته گذشته آغاز شد که تیم نوجوانان استان قم متشکل از ۱۴ والیبالیست راهی این پیکارها شده و در گروهی دشوار با حضور تیم‌های مطرح و مدعی برای کسب مقام قهرمانی این دوره از پیکارها به میدان می‌رود.

تیم نوجوانان هیأت والیبال قم در این مسابقه ست‌های دوم، سوم و چهارم را با حساب ۲۵ بر ۱۲، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۰ به نفع خود تمام کردند و ست نخست را با نتیجه ۳۰ بر ۲۸ مغلوب شدند تا در مجموع با نتیجه سه بر یک حریف را شکست داده و سه امتیاز با ارزش از نخستین مسابقه خود بگیرند.

مسابقات دو و میدانی کشور / یک مدال برای بانوان، ۲ مدال برای آقایان

پیکارهای قهرمانی دوومیدانی دختران جوان ایران با حضور دوومیدانی‌کاران استان‌های مختلف ایران به میزبانی هیأت لرستان در شهر خرم‌آباد هفته گذشته به انجام رسید و با قهرمانی تهران، رتبه دومی خراسان‌رضوی، سومی آذربایجان شرقی و جابجایی سه رکورد پایان یافت. در این دوره از مسابقات لیلا خدری در رشته ۴۰۰ متر با مانع و زهرا رضایی در رشته هفت‌گانه نماینده‌های هیأت دوومیدانی استان قم بودند، که خانم رضایی در ادامه موفقیت‌های خود در این رشته به نشان برنز رشته هفت‌گانه دست پیدا کرد.

همچنین دوومیدانی‌کاران پسر قم نیز در بخش آقایان هفته گذشته در رشته‌های ۴۰۰ متر با مانع و رله سوئدی به دو مدال نقره و برنز پیکارهای دوومیدانی قهرمانی رده سنی نوجوانان ایران دست یافتند. این دوره از پیکارهای دوومیدانی قهرمانی نوجوانان پسر ایران با حضور ۲۳۵ دوومیدانی‌کار از استان‌های سراسر کشور به میزبانی هیأت دوومیدانی استان چهارمحال و بختیاری در شهرکرد به انجام رسید و با ثبت دو مدال نقره و برنز در کارنامه تیم قم و قهرمانی تیم آذربایجان‌شرقی پایان یافت.

تکواندوی نونهالان / قم میزبان اردوی تیم ملی

جایگاه ویژه و موقعیت خاص جغرافیایی قم موجب شده تا اخذ میزبانی اردوهای تیم ملی و مسابقات ملی به عنوان یک اولویت توسط اداره کل ورزش و جوانان تبدیل و در این راستا، قم با گرفتن میزبانی اردوها و مسابقات مختلف ملی در حال تبدیل به یکی از قطب‌های مهم در کشور است.

در این راستا اردوی تیم ملی تکواندوی نونهالان پسر کشور در راه آمادگی این تیم برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا از روز یکشنبه هفته گذشته در قم آغاز و قم به مدت یک هفته میزبان ملی پوشان نونهال بود.

جلسه ساماندهی اوقات فراغت جوانان / تاکید بر توسعه ورزش همگانی در قم

محمدرضا گروسی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم هفته گذشته در جلسه ساماندهی اوقات فراغت جوانان، بابیان اینکه توسعه ورزش همگانی در قم مورد تأکید است گفت: انتظار این است که در حوزه توسعه ورزش همگانی گام‌های بلندتری در قم برداشته شود که در این راستا، توسعه این ورزش درسال جاری مورد تأکید بیشتری قرار گیرد.

رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان قم نیر در این جلسه با تأکید بر توسعه ورزش همگانی در قم گفت: تقویم توسعه ورزش همگانی سال ۹۸ در قم تدوین و با تصویب نهایی این تقویم، در مناسبت‌های مختلف برای توسعه ورزش‌های همگانی در استان برنامه‌ریزی‌شده است. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.