افزونه جلالی را نصب کنید. 5 رمضان 1442 Friday, 16 April , 2021 ساعت ×
۱۲ هزار تن از مردم قم در برنامه های سواد آموزی شرکت می‌کنند
۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
شناسه : 5454
1

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش قم گفت: بر اساس راهبرد تعیین شده، طی سال جاری، ۱۲ هزار تن از مردم این استان در برنامه های معاونت سواد آموزی استان شرکت می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا قاسمی نیا بیان کرد: تمام برنامه ها و فعالیت های نهضت سواد آموزی با اتکا بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش انجام می شود که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

وی افزود: بر اساس این سند راهبردی، آموزش برای همه و ریشه کن کردن بی سوادی، به عنوان محور اصلی برنامه های نهضت سواد آموزی قم در همه بخش ها تعیین شده است.

وی ادامه داد: اجرای طرح آموزشی «نماز کلید بهشت» از جمله برنامه های نهضت سواد آموزی قم درسالجاری است که این برنامه با هدف آشنایی بیشتر سوادآموزان و خانواده های آنان با ابعاد گوناگون این فریضه الهی در تمام کلاس های سواد آموزی استان به اجرا درخواهد آمد.

قاسمی نیا گفت: همچنین امسال، طرح شناسایی، جذب و آموزش والدین بی سواد دانش آموزان استان را با جدیت پیگیری می‌کنیم و برای آموزش سواد به مددجویان بی سواد کمیته امداد، بهزیستی و اداره کل زندان ها بسیار تلاش خواهیم کرد.

وی افزود: در این رابطه آموزش سواد به کودکان کار، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و همچنین کودکان و نوجوانان ناتوان جسمی در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: امسال برای نخستین بار گروه سنی ۱۰ تا ۶۴ سال در اولویت برنامه های نهضت سواد آموزی استان قرار گرفتند در حالی که تا سال های قبل این گروه سنی تا ۴۹ سال هدفگذاری شده بود.

معاون نهضت سواد آموزی قم گفت: طی سالجاری برای اجرای برنامه های سواد آموزی در میان روستاها و نقاط کمتر برخوردار استان که بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند، فعالیت گسترده ای خواهیم داشت.

وی بیان کرد: تلاش برای گسترش دوره های آموزشی کار با رایانه در میان کلاس های سواد آموزی استان از دیگر برنامه های این معاونت در سال جاری است تا علاوه بر تحقق اهداف طرح دولت الکترونیک، توانایی سوادآموزان قمی برای استفاده از امکانات نوین از جمله برنامه های رایانه ای افزایش یابد.

وی ادامه داد: ایجاد و تقویت مراکز محلی غیر دولتی از دیگر برنامه های معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان است که با هدف آموزش مهارت های تخصصی شغلی به سواد آموزان انجام می شود.

قاسمی نیا گفت: از همه مدیران دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف مردم قم به خصوص طلاب و دانشجویان خواهر تقاضا داریم در زمینه ریشه کن کردن بی سوادی به نهضت سواد آموزی استان کمک کنند، چرا که براساس آمار بیشتر جمعیت بی سواد استان را بانوان تشکیل می دهند.

وی بیان کرد: امسال همچنین نظارت بیشتری بر روند اجرای برنامه های نهضت سواد آموزی استان در بخش های مختلف خواهیم داشت تا کیفیت فعالیت ها گسترش یابد.

وی ادامه داد: بی سوادی یکی از معضل های مهم جامعه و عامل بسیاری از آسیب های اجتماعی است که باید مقابله با آن از طریق تشویق بی سوادان به سمت شرکت در کلاس های سواد آموزی در دستور کار همه بخش های فرهنگی و رسانه های استان قرار گیرد. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.