افزونه جلالی را نصب کنید. 23 رجب 1442 Saturday, 6 March , 2021 ساعت ×

۲ هزار تن در طرح نشاط معنوی قم شرکت دارند

شناسه : 5416 ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه قم، با اشاره به آغاز طرح نشاط اجتماعی در ۱۶ بقعه متبرکه استان گفت: در این طرح بیش از ۲ هزار تن از کودکان ونو جوانان مشارکت دارند.

۲ هزار تن در طرح نشاط معنوی قم شرکت دارند

حجت الاسلام مهدی احمدی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی امسال برای هشتمین سال متوالی در سطح بقاع امامزادگان کشور در حال برگزاری است افزود: ۴۵ مبلغ فعال و متخصص در حوزه کودک در این طرح برنامه‌های متعدد برای کودکان و نوجوانان اجرا می‌کنند.

وی ادامه داد: این طرح در ۱۱ بقعه متبرکه فعال و پنج بقعه حاشیه ای استان از امروز چهارشنبه ۱۹ تیرماه آغاز شده است و تا ۴۵ روز با محوریت برنامه های فرهنگی، آموزشی، اجتماعی و ورزشی در سطح بقاع تعیین شده قم و کشور ادامه خواهد داشت.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه قم، افزود: افتتاحیه سراسری طرح نشاط معنوی در استان قزوین و اختتامیه ملی این طرح نیز در استان قم برگزار می شود.

احمدی اظهار داشت: در این طرح علاوه بر برگزاری کلاس های متنوع فرهنگی، ورزشی و آموزشی برای والدین این کودکان نیز کلاس های متنوعی از جمله برنامه های سبک زندگی و مشاوره در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری طرح نشاط معنوی گفت: تقویت بنیه دینی و اجتماعی، ارتقای سطح کیفی و علمی مجاوران امام زادگان است و همچنین آشنایی کودکان و نوجوانان با وقف و امزادگان است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه قم، همچنین با بیان اینکه طرح «افق» در حال راه اندازی در سطح بقاع استان است گفت: نام این طرح که برگرفته از سه کلمه «اجتماعی»، «فرهنگی» و «قرآنی» است به منظور تقویت بنیه اجتماعی، فرهنگی، قرآنی اعض و همچنین تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی است.

۴۴۴ امامزاده در ۹۴ بقعه در قم مدفون هستند. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.