افزونه جلالی را نصب کنید. 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت ×
شهرک صنعتی غدیر قم ظرفیت جذب سرمایه گذار خارجی را دارد
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
شناسه : 5392
1
مدیرعامل شهرک های صنعتی قم:

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم با اشار ه به ظرفیت ویژه شهرک صنعتی غدیر استان گفت: این شهرک تخصصی با توجه به نزدیکی به تهران و فرودگاه امام خمینی (ره) برای جذب سرمایه گذار خارجی می تواند نقش بسیار موثری داشته باشد.

اسرافیل شعاعی روز سه شنبه در سیزدهمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم، ادامه داد: مشکلات زیرساختی از جمله آب و برق از جمله مهمترین موانع توسعه شهرک غدیر است ضمن اینکه هم اکنون ظرفیت برق این شهرک یک مگاوات است.

وی اضافه کرد: درخواست ما ۲۰ لیتر بر ثانبه آب و تامین ۱۰ مگاوات برق برای شهرک غدیر در سال ۹۸ است که با توجه به اینکه واحدهایی با اشتغال زایی یک هزار تن درخواست زمین برای فعالیت در این شهرک دارند ضرورت دارد تا برای توسعه زیرساخت های آنتلاش جدی تری صورت گیرد.

شهرک صنعتی الغدیر قم در ۵۰ کیلومتری قم و حدود ۶۰ کیلومتری تهران واقع شده و بیش از ۲ هزار هکتار وسعت دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم با اشاره به راهبردهای حمایتی و جذب سرمایه گذاری جدید در استان گفت: توسعه خوشه کسب و کار سنگ، توسعه خوشه کسب و کار انگشتر، و اتمام مطالعات راه اندازی خوشه پوشاک از جمله اقدام های صورت گرفته برای رونق تولید در استان است.

شعاعی ادامه داد: حمایت از حضور ۱۰۰ واحد تولیدی در نمایشگاه های داخلی، حمایت از حضور ۱۸ واحد تولیدی مبلمان در نمایشگاه مبلمان و همچنین حضور یک واحد تولید انگشتر در نمایشگاه چین از جمله اقدام های حمایتی این شهرک برای توسعه فعالیت های واحدهای صنعتی و تولیدی قم است.

وی ادامه داد: ارائه مجوز احداث ۲ شهرک صنعتی خصوصی، توسعه شهرک صنعتی محمودآباد با وسعت ۷۸ هکتار، توسعه شهرک صنعتی شکوهیه با وسعت ۴۰ هکتار، توسعه شهرک صنعتی قنوات به میران ۸۰ هکتار و همچنین آماده سازی ۴۰ هکتار زمین در شهرک صنعتی شکوهیه برای واگذاری به متقاضیان از جمله اقدام ها برای جذب سرمایه گذار جدید است.

شعاعی اظهار داشت: آماده سازی سایت ۹۶ هکتاری شکوهیه برای واگذاری به واحدهای کفش ماشینی و دمپایی، توسعه ۴۴ هکتار ناحیه صنعتی سیرو و خوآباد، تغییر کاربری شهرک صنعتی شهاب، ایجاد ناحیه تخصصی پوشاک در بخش کهک، ایجاد واحد صنعتی بیدهند جهت استقرار واحدهای تولید فنر و تسریع در اخذ مصوبه ایجاد ۴ ناحیه صنعتی جدید از دیگر اقدام ها برای جذب سرمایه گذار می باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم با بیان اینکه تغییر کاربری شهرک صنعتی شهاب مصوبه شورای برنامه ریزی استان است گفت: به دلیل عدم اصلاح قرارداد واگذاری اراضی این شهرک، تا کنون تغییرکاربری آن صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه کمبود آب توسعه شهرک قنوات را با مشکل مواجه کرده است، اظهار داشت: پاسخ منفی شرکت آب منطقه ای برای تامین آب واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی قنوات موجب شده تا برنامه توسعه این شرکت با مشکل مواجه شود که پیشنهاد ما تامین حقابه صنعت از آب های سرشاخه دز برای این شهرک است.

وی ادامه داد: ۴۰ هکتار زمین برای توسعه شهرک صنعتی شکوهیه آماده سازی شده است که برای توسعه این شهرک با کمبود تامین برق و گاز مواجه هستیم و با توجه به اینکه واحدهای در دست احداث بالای ۶۰ درصد پیشرفت فزیکی هستند، ضرورت دارد تا نسبت به افزایش ظرفیت برق شهرک اقدام لازم صورت گیرد.

شعاعی با بیان اینکه ۶ هزار مترمکعب واحد صعتی راکد در شهرک صنعتی شکوهیه وجود دارد تاکید کرد: ۱۰ هزار مترمکعب برساعت نیاز فعلی این شهرک به گاز است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد،ثامن الائمه (ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد آن مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می کنند. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.