افزونه جلالی را نصب کنید. 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021 ساعت ×
بستر فعالیت‌های پررونق اقتصادی در خلجستان قم فراهم است
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۵۹
شناسه : 5357
1

بخشدار خلجستان قم گفت: بسترهای لازم برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی سودآور در این بخش فراهم است و سرمایه گذاران می‌توانند در حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری کسب و کار پررونقی را تجربه کنند.

احمد فرج‌اللهی بیان کرد: بخش خلجستان با برخورداری از شهرک صنعتی دستجرد به مساحت ۹۵۵ هکتار که در فاز بعدی ۵۰۰ هکتار دیگر نیز توسعه پیدا می کند، بستر مناسب برای حضور واحدهای صنعتی به خصوص در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی است.

وی افزود: این شهرک صنعتی از امکانات زیرساختی بسیار مطلوب همچون آب، برق، گاز، مخابرات، فاضلاب، شبکه روشنایی، فضای سبز و مجتمع های خدمات مهندسی برخوردار است و با دسترسی آسان به راه‌های ارتباطی اصلی کشور می تواند شرایط مساعدی برای راه اندازی واحدهای صنعتی در منطقه را فراهم‌آورد.

وی ادامه داد: همچنین در این بخش شهرک های گلخانه ای وسیعی همچون شهرک گلخانه ای کوثر با مساحت ۳۴۱ هکتار و شهرک گلخانه ای رزبند با ۱۴۰ هکتار و دراختیار داشتن امکانات زیرساختی مناسب، آماده استقبال از سرمایه گذاران علاقه مند به انجام فعالیت های اقتصادی در حوزه کشاورزی است.

فرج اللهی با اشاره به آب و هوای مناسب و طبیعت زیبای بخش خلجستان، گفت: حوزه گردشگری از دیگر قابلیت های اقتصادی این بخش است که فعالان بخش خصوصی می توانند با ورود به آن، سرمایه گذاری سودآوری را تجربه کنند.

وی بیان کرد: به طور کلی بخش خلجستان می تواند بهترین مکان برای انجام فعالیت های اقتصادی درهمه ابعاد صنعتی‌، کشاورزی و گردشگری باشد و در این زمینه حمایت های لازم از سرمایه گذاران به عمل خواهدآمد.

وی ادامه داد: جذب سرمایه گذار و توسعه فعالیت های اقتصادی در منطقه، بهترین راهکار برای حفظ مردم بومی و جلوگیری از مهاجرت آنان است و در همین راستا، بخشداری خلجستان از طرح های دارای توجیه اقتصادی که می تواند موجب افزایش سطح تولید و اشتغال منطقه شود، با تمام توان پشتیبانی می کند.

بخش خلجستان با وسعت یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار تن در شرایط عادی و ۵۰ هزار تن در فصول خاص، به مرکزیت شهر دستجرد یکی از بخش های پنج گانه قم است که با مرکز استان حدود ۷۵ کیلومتر فاصله دارد.
بخش خلجستان دارای ۲ دهستان دستجرد و قاهان و ۵۲ روستاست، همچنین در این بخش، ۳۳ روستا دارای شورای اسلامی و ۲۷ روستا دارای دهیاری فعال می باشد.
بخش خلجستان دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است و به لحاظ داشتن محیط زیستی سرشار از لطافت و زیبایی و گردشگاه های طبیعی و بکر، منطقه ای ممتاز برای گردشگری به حساب می آید./ «بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.