افزونه جلالی را نصب کنید. 5 رمضان 1442 Friday, 16 April , 2021 ساعت ×
مدیران، حق فرار از پاسخگوئی به رسانه‌ها را ندارند
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
شناسه : 5167
1

استاندار قم گفت: مدیران، حق فرار از پاسخگوئی به رسانه‌ها را ندارند و میزان پاسخگوئی آن ها نیز به عنوان معیار ارزشیابی عملکردشان قرار می گیرد.

بهرام سرمست امروز در نشست خبری به مناسبت دهه کرامت در تالار امام جواد(ع) استانداری قم با اشاره به اهمیت پاسخگوئی به اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی مرتبط با مطالبات مردمی عنوان کرد: باید فرصت مغتنمی را برای خبرنگاران و همه دغدغه مندان در جهت پیگیری سوالات و مطالبات در نظر گرفت؛ یکی از رسالت های مهم مدیران، مسئولان و به ویژه استاندار و معاونین، پاسخگوئی است، تمامی مدیران و دست اندرکاران باید برای دیدارهای مردمی نیز وقت مناسبی را در نظر بگیرند.
استاندار قم ادامه داد: مدیران نیز، حق فرار از پاسخگوئی به رسانه ها را ندارند و میزان پاسخگوئی آن ها به عنوان معیار ارزشیابی عملکردشان در نظر گرفته می شود.
سرمست بیان کرد: رسانه ها و خبرنگاران رکن چهارم دموکراسی به شمار می روند و در روشنگری و مطالبه گری و جستجوی حقیقت سهم مهمی دارند، البته مطالبه گری با سیاه نمایی، تخریب و توهین تفاوت دارد.
وی گفت: مدیران ملزم به دنبال کردن برنامه های دولت در رفع مشکلات و گرفتاری ها هستند و باید با کارنامه و عملکردی مناسب و رضایت بخش در میدان خدمت رسانی حضور داشته باشند. هر مدیری در تیم مدیریتی و در جهت وظایفی که دارد باید برنامه های تحول آفرین در مسیر توسعه و عمران و گشایش مشکلات مردم ارائه دهد.
استاندار قم  بیان کرد: در انتصابات دولتی به کارنامه فعالیت ها در تداوم خدمت مدیران به میزان پاسخگوئی و اقدامات و برنامه هایشان توجه ویژه ای داریم.
سرمست عنوان کرد: شهردار و تیم همراه وی برنامه های خوبی را در عمران استان قم ارائه داده اند و امیدواریم با هم افزایی و انسجام میان دستگاههای اجرایی بتوانیم به رسالتی که داریم به درستی جامه عمل بپوشانیم.
وی با اشاره به ضرورت توجه به جذب سرمایه گذاران در اجرای پروژه ها اظهار کرد: در اواخر آبان ماه همایش فرصت های سرمایه گذاری در سطح ملی در قم برگزار خواهد شد. در این باره فراخوانی ارائه می شود تا بتوانیم با شناسایی سرمایه گذاران و ظرفیت ها اقتصادی، فرصت های خوبی در پیشبرد طرح ها فراهم کنیم.
استاندار قم در مورد برخی گمانه زنی ها در مورد وجود اختلاس و تخلفات در سیستم های اداری و اجرایی گفت:اختلاس، بار حقوقی دارد و نمی توان به راحتی فردی را متهم به اختلاس کرد اما اگر مستندات و مدارکی وجود دارد باید ارائه شود و از طریق مراجع قضائی و بازرسی ملزم به تشخیص واقعیت هستیم.
سرمست بیان کرد: اگر اصحاب رسانه با ارائه مستندات به مسئولان و استانداری نتیجه ای نگرفتند می توانند به طور مستقیم از مراجع قضائی پیگیر باشند ضمن اینکه حق دفاع و بررسی نیز برای افراد که مورد اتهام قرار می گیرند وجود دارد. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.