افزونه جلالی را نصب کنید. 25 رجب 1442 Monday, 8 March , 2021 ساعت ×
آمریکا بیشترین جرایم بویژه در زمینه حقوق بشر در جهان داشته است
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
شناسه : 5146
2
رئبس دفتر اجتماعی حوزه های علمیه کشور:

رئیس دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه کشور گفت: آمریکا طی دو قرن اخیر بیشترین جرائم و تخلف ها را در زمینه های مختلف بویژه حقوق بشر داشته از این رو این کشور مصداق بارز اختصاصات و ویژگی های ذکر شده در قرآن مجید پیرامون شیطان بزرگ است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن زمانی روز چهارشنبه در دومین روز از کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه دارالشفاء قم اظهار داشت: آمریکا در سه عرصه ایران، کشورهای جهان و همچنین داخل آمریکا تخلف‌های گسترده‌ای را انجام داده است.
وی به گوشه‌ای از جرایم و تخلف‌های آمریکا در کشور اشاره کرد و گفت: تأسیس سازمان اطلاعات و امنیت کشور موسوم به ساواک از جمله اقدام‌های متخلفانه و جنایتکارانه آمریکا به شمار می‌آید.
وی همچنین با اشاره به ویژگی‌های شیطان در قرآن کریم خاطرنشان کرد: قرآن حدود ۱۰ مشخصه بارز را در خصوص قرآن ذکر کرده که گسترش تفکر مادی گرایی، ایجاد جنگ افروزی بین ملت‌های جهان از جمله آن است.
زمانی ادامه داد: ایجاد داعش و حمایت و پشتیبانی از این گروه تروریستی که به کشته شدن بیش از یک میلیون انسان بیگناه انجامید اقدام آشکار آمریکا در جهت نفرت پراکنی در میان مردم جهان می‌باشد.
وی گسترش ابتذال و فساد اخلاقی را نیز از دیگر ویژگی برشمرده شده برای شیطان در کلام الله مجید عنوان کرد و گفت: فضای مجازی، شبکه‌های ماهواره‌ای و سینما و هر آنچه که ترویج دهنده فساد و تباهی است، از سوی آمریکا کنترل و هدایت می‌شود.
وی وسوسه و تبلیغات و تبیبن فرهنگ‌های غلط را نیز از دیگر تعاریف قرآن برای شیطان خواند و گفت: تضعیف بنیه اقتصادی و گسترش فقر و وابسته کردن ملت‌های مستضعف به قدرت‌های بزرگ نیز از دیگر ویژگی‌های شیطان مطابق نص صریح قرآن است.
وی یادآور شد: مصر که یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است، تحت تسلط آمریکا ۹۰ درصد مردم آن در فقر به سر می‌برند.
زمانی اضافه کرد: آمریکا فارغ از اقدام‌هایی که در دوران رژیم شاه برای تحت سلطه قرار دادن ملت ایران انجام داد، امروز نیز بیش از یکهزار میلیارد دلار از اموال آنها را بلوکه کرده است.
وی، ترویج تبذیر، اسراف و تولید کالاهای غیرضروری با هدف چپاول و نابود کردن اقتصاد ملت‌ها را نیز از دیگر مشخصات قرآنی شیطان دانست و بیان کرد: ایجاد روحیه دشمن هراسی، تسلیم گرایی و مقاومت گریزی و ترویج اندیشه سازش ملت‌های مظلوم با حکومت‌های جائر و ستمگر نیز از جمله خصایص ذاتی شیطان از منظر قرآن است.
رئیس دفتر اجتماعی حوزه با بیان اینکه آمریکا در تمامی ویژگی‌های یاد شده بیشترین نقش را دارد، افزود: موضع ما عالمان دینی در برابر آمریکا روشن و واضح است و شرعا وظیفه داریم همان رفتار اولیا و انبیای الهی در برابر طاغوت‌ها و شیطان‌های گذشته را در برابر آمریکا داشته باشیم و بیشترین تلاش را در افشای اعمال جنایتکارانه و ضد حقوق بشری آن انجام دهیم.
دومین روز کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی به همت سازمان جوانان حقوق بشر و با حضور آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین و جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برگزار شد.
بررسی مبانی حقوق بشر آمریکایی، موارد نقض حقوق بنیادین بشر در آمریکا، بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا، مصادیق نقض حقوق بشر توسط آمریکا در جهان امروز و افول قدرت آمریکا از محورهای این همایش بود.

اولین روز این همایش روز سه شنبه در تهران برگزار شد. /«بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.