افزونه جلالی را نصب کنید. 16 رجب 1442 Saturday, 27 February , 2021 ساعت ×
رئیس سازمان صمت قم:

هزار و ۱۰۷ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در قم پرداخت می شود

شناسه : 5116 ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به هدفگذاری سال ۹۸ استان در رابطه با پرداخت تسهیلات رونق تولید گفت: امسال برای پرداخت هزار و ۱۰۷ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برنامه ریزی شده است.

هزار و ۱۰۷ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در قم پرداخت می شود

محمود سیجانی عنوان کرد: در رابطه با مساله اشتغال امسال تثبیت و ایجاد ۱۱ هزار شغل به استان ابلاغ شده که با تعامل بین بانک‌ها و واحدهای صنعتی امکان تحقق و دستیابی به آن امر دشواری نخواهد بود.

سیجانی وضعیت واحدهای تملیکی استان را مورد توجه قرار داد وگفت: درحال حاضر ۲۴ واحد تملیکی در استان وجود داشته که از این بین ۳ واحد فعال، ۳ واحد نیمه فعال و ۱۸ واحد نیز غیرفعال است.

وی اضافه کرد: با تلاش‌های صورت گرفته از ابتدای سال ۹۷ تا پایان خردادماه امسال، ۴۰ واحد تملیکی استان به چرخه تولید و اشتغال برگشته است.

سیجانی ادامه داد: سال ۹۷، از محل اسناد داخلی بانک‌های استان ۲ هزار و ۸۶۱ میلیارد ریال در رابطه با واحدهای تملیکی و همچنین تأمین نقدینگی واحدهای صنعتی استان پرداخت شده است.

وی افزود: از ابتدای امسال نیز برای ۳۳ پرونده تملیکی از محل اسناد داخلی اعتباری بالغ بر یک هزار و ۱۰۳
میلیارد ریال پرداخت شده است.

ریس سازمان صمت قم عنوان کرد: امسال برای پرداخت هزار و ۱۰۷ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برنامه ریزی شده است؛ این تسهیلات بر اساس سهمیه ابلاغی در سه بخش صنعت، جهاد کشاورزی و همچنین گردشگری به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم عنوان کرد: تأمین نقدینگی واحدهای صنعتی استان در قالب تسهیلات سرمایه در گردش از رویکردهای اصلی بانک‌های استان در حمایت از رونق تولید است.

سیجانی همچنین بیان کرد: برای تأمین سرمایه در گردش و نقدینگی واحدهای صنعتی استان، تسهیلات بانکی به دو صورت ثابت و در قالب تسهیلات رونق تولید پرداخت می‌شود.

وی گفت: تعمیق ساخت داخل و استفاده از فرصت‌های تحریم از رویکردهای مهمی بوده که وزارت صمت به‌صورت جدی آن را دنبال می‌کند، در این رایطه صنایع مربوط مانند خودروسازی و لوازم خانگی از حمایت ویژه ای برخوردار می‌شوند. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.