افزونه جلالی را نصب کنید. 16 رجب 1442 Saturday, 27 February , 2021 ساعت ×

آمادگی بهزیستی قم جهت ساماندهی خانه‌های بازی سطح شهر

شناسه : 4977 ۰۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

مدیرکل بهزیستی استان قم از آمادگی این نهاد برای ساماندهی خانه‌های بازی سطح شهر خبرداد.

آمادگی بهزیستی قم جهت ساماندهی خانه‌های بازی سطح شهر
رضا سلیقه با اشاره به فعالیت بیش از صد خانه بازی در سطح شهر قم و فقدان نظارت قانونی بر این مراکز با هشدار نسبت به غیرقانونی بودن خانه های بازی با وضعیت فعلی به خانواده ها در خصوص نگهداری مستمر کودکان در این خانه ها هشدار داد.

وی با اشاره به  بند ۱ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۲۷/۱۱/۸۰ مجلس شورای اسلامی که صدور پروانه فعالیت مهدکودک ها را برعهده سازمان بهزیستی نهاده است، افزود: برنامه ریزی و نظارت بر عملکرد مهدهای کودک از وظایف قانونی بهزیستی است و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی هرجایی که حالت مهد داشته باشد و کودکان برای مدت طولانی در آنجا نگهداری شوند، با هر اسمی مانند خانه بازی و کلاس زبان بدون مجوز سازمان بهزیستی، مجاز به فعالیت نیست و بروز هر گونه اتفاق یا حادثه برای کودکان در این گونه مراکز فاقد متولی و پاسخگوی قانونی است.

مدیر کل بهزیستی استان قم در ادامه خاطر نشان کرد: با عنایت به وضعیت نامناسب موجود، بهزیستی استان قم آمادگی دارد در صورت مراجعه مسئولین خانه های بازی و اخذ پروانه فعالیت قانونی از بهزیستی و رعایت ضوابط و استانداردهای لازم علاوه بر نظارت بر اینگونه مراکز، پاسخگوی اتفاقات و حوادث احتمالی باشد.

سلیقه ضمن هشدار به شهروندان محترم در خصوص استفاده از خدمات نگهداری کودکان در خانه های بازی و خطرات احتمالی عدم رعایت ضوابط ایمنی و بهداشت در اینگونه خانه‌ها، از شهروندان محترم خواست به محض مراجعه به اینگونه مراکز مجوز قانونی فعالیت مرکز را مطالبه و رویت نمایند.

لازم به ذکر است موضوع خانه های بازی مدتهاست از مسائل مطرح بین فرمانداری، شورای شهر و شهرداری قم است و ضروری است جهت رفع دغدغه شهروندان محترم جهت استفاده از خدمات این گونه مراکز در اسرع وقت متولی قانونی این خانه ها مشخص گردد. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.