افزونه جلالی را نصب کنید. 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021 ساعت ×
۲۵ تا ۳۰ سال،‌ مستعدترین سن استفاده از مواد مخدر
۰۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
شناسه : 4911
0

معاون اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی استان قم با اشاره به “جوان گزین” شدن استفاده از مواد مخدر در کشور، گفت: ۲۵ تا ۳۰ سال بیشترین سنی است که تخلفات مربوط به استفاده مواد مخدر اتفاق می افتد.

سرهنگ مهرداد حاجی زاده با بیان اینکه موضوع مواد مخدر یک پدیده جهانی است،‌ عنوان کرد: استان قم،‌ شاهراهی است که بیش از ۱۰ استان از آن عبور می کند، به همین دلیل، امکان عبور قاچاقچیان شهرهای دیگر از قم و تخلفات مربوط به این امر، در این استان بیشتر است.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ بیش از ۵ تن انواع مواد مخدر در قم کشف و ضبط شد، گفت: متاسفانه تقاضای عرضه مواد مخدر در استان، از حد معمول فراتر بوده که یکی از علت های عمده آن، عدم انجام کارهای فرهنگی در این زمینه است.
حاجی زاده با بیان اینکه پلیس قم، تمام تلاش خود را  برای نا امن کردن فعالیت خرده فروشان مواد مخدر انجام می دهد، اظهار کرد: بیشتر تمرکز ما روی محلات قم است و در این راستا سعی می کنیم تا تحت عنوان طرح های مختلف، این محلات را شناسایی کرده و با متخلفین برخورد کنیم که تاکنون در حوزه مبارزه با مواد مخدر به موفقیت ۸۰ درصدی در استان دست یافته ایم.
وی تاکید کرد: والدین و خانواده ها،‌ متاسفانه یکی از عاملان اصلی هستند که با عدم نظارت و کنترل فرزندان، زمینه ی ورود جوانان خود را به تخلفات مربوط به مواد مخدر ایجاد می کنند؛ اوقات فراغت از جمله فصل تابستان یکی از زمان های مهم و حساسی است که احتمال ورود جوانان و نوجوانان به این فضاها بیشتر از اوقات دیگر است و این امر، مسئله نظارت و کنترل والدین را حساس تر می کند.
معاون اجتماعی فرماندهی  نیروی انتظامی استان قم،‌ بیان کرد: در گذشته مواد مخدر، بیشتر “پیرگزین” بود و افراد بالای ۵۰ سال معمولا به سمت استفاده از مواد مخدر کشیده می شدند،‌ اما متاسفانه امروزه، با پدیده “جوان گزین” بودن استفاده مواد مخدر و تخلفات مربوط به آن روبرو هستیم.
وی با تاکید براینکه ۲۵ تا ۳۰ سال بیشترین سنی است که تخلفات مربوط به استفاده مواد مخدر اتفاق می افتد،‌ گفت: سرخوردگی، بیکاری، اوقات فراغت بیش از اندازه و … در این رده سنی، ‌از مهم ترین عللی است که کشور ما را امروزه با پدیده “جوان گزین” بودن استفاده از مواد مخدر سوق داده است.
حاجی زاده عنوان کرد: یکی از نگرانی های عمده ما در زمینه استفاده از مواد مخدر،‌ علاوه بر “جوان گزین” شدن آن،‌ نوع مواد مخدر صنعتی است که آثار مخرب آن بسیار زیاد و غیرقابل جبران است، چه بسا که بسیاری از درگیری ها، خشنونت ها و جرائم، در اثر استفاده از این مواد رخ می دهد.
معاون اجتماعی فرماندهی  نیروی انتظامی استان قم،‌ با اشاره به اینکه اخیرا در استان قم، شاهد مصرف بیش از حد سیگار و قلیان در فضاهای عمومی توسط بانوان هستیم،‌ گفت: سیگار و قلیان مواد مخدر مجازی هستند که قوانین سخت و جدی برای مبارزه با آن وجود ندارد؛ متاسفانه افرادی که مصرف کنندگان قلیان و سیگار هستند، ‌نسبت به آلودگی و استفاده از مواد مخدر استعداد بیشتری دارند، در حالی که اخیرا بی قیدی و بی خیالی برخی خانواده ها را در استفاده از این مواد مخدر مجاز بیشتر مشاهده می کنیم.
وی در پایان تاکید کرد: یکی دیگر از فضاهایی که بانوان و خانواده ها را در دام اعتیاد به مواد مخدر می اندازد،‌ برخی باشگاه های تناسب اندامی است که به بهانه لاغری و تناسب اندام،‌ برخی  مواد مخدر  را در اختیار بانوان قرار داده و یا آْن ها را فریب می دهند. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.