دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹ 12 جماد ثاني 1442 Monday, 25 January , 2021 ساعت ×

آماده سازی اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان برای بازآفرینی اطراف حرم

شناسه : 4877 ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

شهردار قم بیان کرد: شهرداری قم در آماده‌سازی اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان همت کامل داشته و بدون اینکه بخواهد تحت تاثیرفشارهای خارجی قرار بگیرد، این اراضی را برای بازآفرینی و ساماندهی پیرامون حرم مطهر انجام خواهد داد.

آماده سازی اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان برای بازآفرینی اطراف حرم
سید مرتضی سقائیان نژاد در یکصد و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، با اشاره به اخذ مجوز آماده‌سازی اراضی ۴۸ هکتاری شهرک پردیسان برای بازآفرینی بافت فرسوده شهری، اظهار کرد: صورت جلسه درصدهای این مصوبه هنوز بین تمام اعضا به امضا نرسیده است.
وی با بیان اخذ مجوز آماده‌سازی اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان، عنوان کرد: در آماده‌سازی این اراضی باید تا ۴۳ درصد حق تفکیک به شهرداری قم اختصاص پیدا کند، ملغی شدن زمین‌های دولتی از ماده ۱۰۱ یکی از اقدامات مؤثر در سال‌های اخیر بوده است.
شهردار قم بیان کرد: شهرداری قم در آماده‌سازی این اراضی همت کامل داشته و بدون اینکه بخواهد تحت تاثیرفشارهای خارجی قرار بگیرد، این اراضی را برای بازآفرینی و ساماندهی پیرامون حرم مطهر انجام خواهد داد.
عبدالله جلالی، رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه بیان کرد: اراضی ۴۸ هکتاری از مدت‌ها پیش به‌عنوان یک ظرفیت برای استان قم تعیین‌شده بود، اما تصمیمی در نحوه استفاده و ارزش‌افزوده آن تعیین تکلیف نشده بود.
وی گفت: تمام این ۴۸ هکتار از وزارت راه و شهرسازی برای استفاده به نفع شهر در اختیار استان قرار گرفته است، این اراضی به‌صورت تفکیک‌شده برای پروژه‌های شهری آماده می‌شود.
رییس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: راه و شهرسازی قم باید در مابه ازای آماده‌سازی این اراضی به شهرداری قطعات و زمین لازم را تأمین کرده و در اختیار این نهاد قرار دهد، آماده‌سازی این اراضی هر میزان که سریع‌تر انجام شود در پیشبرد اهداف و طرح‌های شهرداری تأثیر بیشتری می‌گذارد. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.