افزونه جلالی را نصب کنید. 22 رجب 1442 Friday, 5 March , 2021 ساعت ×
در گردهمایی مبلغان حوزه‌های علمیه خواهران مطرح شد؛

انتقاد از تغییر چهره شهر قم/ مبلغان دینی باید موقعیت شناس باشند

شناسه : 4849 ۰۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با انتقاد از تغییر چهره و سیمای شهر قم، گفت: دشمن موقعیت شناس است و با مکر و افزایش نافرمانی اجتماعی بین مردم وارد عمل شده است.

انتقاد از تغییر چهره شهر قم/ مبلغان دینی باید موقعیت شناس باشند

حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت‌پور ظهر دوشنبه در گردهمایی مبلغان حوزه‌های علمیه خواهران که به مناسبت روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی در سالن همایش‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، با بیان اینکه مبلغان باید در تبلیغ خود بر مفاهیم و منابع دینی تکیه کنند، اظهار داشت: چرا با وجود فرهیختگان صاحب نام فرهنگی، حوزه‌های علمیه و دستگاه‌های متعدد فرهنگی مقام معظم رهبری امروز از تغییر ساختار شهر مقدس قم نگران هستند؟ چرا باید شهر قم مسیری را طی کند که باعث نگرانی باشد و حوزه‌های علمیه خواهران و برادران چگونه در این زمینه مرزبانی کردند؟

وی با بیان اینکه ما در تریبون‌ها تنها به پوشش زنان تمرکز کردیم، افزود: تغییر از تغییرات شهری، ساختار معماری و هم‌چنین تصویر شهرسازی طراحی دکورهای مغازه‌ها و نوع ساختمان‌سازی خانه‌ها شامل شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران بیان کرد: نوع معماری امروز شهر قم تناسبی با ساختار این شهر ندارد و باید سیمای شهری قم با سیمای دیگر شهرهای کشور متفاوت باشد و رشد قارچ گونه انواع بناهای رومی و غیره در این شهر افزایش یافته است.

وی با اشاره به حفظ سیمای سنتی و بافت چندین هزار ساله شهر تاریخی یزد، اظهار داشت: چرا در استانی مانند یزد با وجود چندین هکتار بافت زنده و تاریخی چندین هزار ساله هنوز تغییر ساختاری مشاهده نشده است ولی در شهر قم تغییرات با سرعت شکل گرفته است وقتی با یک تغییر کاربری در یک بنای تاریخی فوری میراث فرهنگی وارد عمل شده و جلوگیری می‌کند چرا وقتی که معماری خانه‌های ما تغییر کرد کسی اعتراضی نکرد؟

حجت‌الاسلام بهجت پور با اشاره به تغییر پوشش زنان در قم بیان کرد: نگرانی من از تغییر پوشش زنان است باید به دقت بر محوریت و نکات راهبردی مقام معظم رهبری حرکت کنیم و آنچه در تبلیغ مهم است این نکته است که باید بدانیم دشمن دقیق در کجا در حال شمشیر زدن است شما مبلغان باید موقعیت شناس باشید و وارد میدان شوید.

درک اقدام و مکر دشمن با حضور جهادی و میدانی در تبلیغ

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مکر و سیاست‌های دشمن گفت: زمانی دشمن از راه نبرد و جنگ وارد شد ولی عاجز ماند زمانی هم با نافرمانی‌های سیاسی وارد عمل شد و نتیجه نگرفت امروز دشمن موقعیت شناس است و از راه نافرمانی اجتماعی وارد شده و شمشیر کشیده است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران افزود: میزگردها و سمینارهای مختلفی برگزار می‌کنیم، مقالات متعددی می‌نویسیم ولی موقعیت شناس نیستیم امروز باید شما مبلغان چهره به چهره وارد عمل شوید امروز جهاد میدان‌ها و خیابان‌ها است باید خود را برای هرگونه معضلات و نامهربانی‌ها آماده کنید.

به گفته وی، امروز دشمن با برجسته کردن کمبودها و فشارهایی که خود بر ملت ما تحمیل کرده است وارد عمل شده به همین دلیل است که نخستین واکنش‌ها به آمران به معروف امروز در فضای مجازی و غیره مبارزه با اختلاس‌ها و فقر اقتصادی از سوی مردم تعبیر می‌شود باید درک مطلوبی از شمشیر زدن دشمن داشته باشیم و جلوتر از او وارد عرصه شویم.

قم، نیاز به شیر میدان و پیاده نظام دارد

حجت‌الاسلام بهجت پور گفت: امروز خود را برای یک جهاد آماده کنید باید با توکل به خدا خود را برای انواع دشمنی‌ها و الفاظ‌ها آماده کنید نباید در شهری به عظمت قم ناهیان از منکر تنها ۱۰۰ نفر باشند بیش از هزاران نیروی شجاع و قوی برای گفتگوی چالشی برای این میدان باید آماده کنیم.

وی افزود: حوزه علمیه خواهران باید به این نگرانی رهبری لبیک گفته و نیروهایی را برای کف خیابان‌ها آماده کند امروز اصلاح ساختار قم نیاز به نیروهای پیاده نظام دارد گره امروز شهر قم «گره میدان» است باید شما مبلغ میدان باشید تنها بر منبر و مساجد تمرکز نکنید بر ترویج ساختار اجتماعی زنان پوشیده تمرکز کنید.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: ارزش اجتماعی زنان پوشیده را پر رنگ کنید در زیر چادر تبلیغ کنید که چه شخصیت‌هایی با همین چادر در زمینه‌های مختلفی موفق بودند بر حیا و پاکدامنی در شهر تمرکز و تبلیغ کنید. /مهر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.