افزونه جلالی را نصب کنید. 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت ×
اجازه نمی دهیم قم به محل تخلیه زباله‌های خطرناک مبدل شود
۰۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
شناسه : 4804
1
فرماندار قم:

فرماندار قم بر لزوم صیانت از منابع آبی به خصوص صیانت زیست محیطی در حوزه رودخانه ها و مناطق دیگر استان در زمینه مقابله با رها سازی غیرقانونی و غیربهداشتی زباله ها و پسماندهای صنعتی تاکید کرد.

مرتضی حیدری در جلسه حفاظت از منابع آب شهرستان قم که در سالن جلسات فرمانداری قم برگزار شد گفت: سیلاب اخیر در کشور مشکلاتی در کشور ایجاد کرد ولی نباید از خدماتی که نهادها و دستگاه های مسئول در این زمینه ایفا کردند به سادگی گذشت.
وی افزود: قطعا اگر این هوشمندی و برنامه ریزی نهادها و دستگاه های مسئول نبود میزان خسارات بسیار بیشتر از چیزی می شد که امروز شاهد هستیم؛ در این زمینه باید از تجربیات گذشته درس بگیریم و این تجریبات را مثل میراث فرهنگی خود حفظ کنیم.
فرماندار قم بیان کرد: در سال گذشته برخی از کارشناسان و مدیران می گفتند که ساخت این حجم از سد در کشور ما بسیار اشتباه بود ولی اگر همین سدها وجود نداشت چه کسی می توانست میزان خسارات وحشتناکی که به کشور وارد می شد را محاسبه کند.
وی گفت: سازه‌های شهری که در حریم رودخانه‌ها ساخته شده است به همراه سازه‌ها و زمین‌های کشاورزی و کارخانجاتی که در نزدیک حریم رودخانه هستند به شکل بالقوه زمینه ساز مشکلات آتی هستند که باید با ظرفیت‌های قانونی از مشکلات آینده جلوگیری کرد.
حیدری با انتقاد از تخلیه پسماندها و زباله ها و نخاله های صنعتی در قم گفت: نباید اجازه دهیم قم به محل تخلیه نخاله ها و زباله های تهدید کننده محیط زیست مبدل شود؛ برخی به حسب خشکی این سالها زباله ها و پسماندهای صنعتی را در محل این رودخانه ها رها می کنند و سیل هم همه این زباله های خطرناک را می شوید و با خود به مناطق دیگر می برد؛ باید از ایجاد چنین مسایل خطرناکی جلوگیری کنیم.
فرماندار قم بیان کرد: همه دستگاه های استان باید با ظرفیت های قانونی خود به شکلی عمل کنند که هیچ کسی به خود این اجازه را ندهد که در حریم رودخانه ها و مناطق مختلف استان قم این چنین انباشت زباله به خصوص زباله های صنعتی و خطرناک داشته باشد. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.