سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹ 6 جماد ثاني 1442 Tuesday, 19 January , 2021 ساعت ×
مدیر دفتر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی حوزه:

ایجاد نقشه جامع تبلیغ ضروری است

شناسه : 4765 ۰۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

مدیر دفتر برنامه و نظارت راهبردی با بیان اینکه برنامه‌های محوری حوزه تحت تأثیر کمبود بودجه است گفت: سازمان‌های تبلیغی حوزه باید برای تدوین نقشه جامع تبلیغ بیشتر تلاش کنند.

ایجاد نقشه جامع تبلیغ ضروری است

حجت‌الاسلام مهدی رجایی نیا شامگاه شنبه در نشست بررسی آینده نگرانه تبلیغ دین در ایران اسلامی که در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم و به مناسبت سالروز تأسیس این سازمان برگزار شد، عنوان کرد: ما در حال حاضر چند طرح بنیادی و اساسی داریم که مراحل نهایی خود را طی کرده است.

وی با تأکید بر اینکه طرح‌های تبلیغی حوزه در حال رشد و توسعه هستند افزود: در طرح جدید آمایش فعالیت‌های حوزوی ۶۵ درصد آن در حوزه‌های تبلیغی بوده و ۳۵ درصد دیگر مربوط به بخش‌های علمی است.

انتقاد از موازی کاری در عین بی پولی

این مدیر حوزوی با اذعان به اینکه بسیاری از طرح‌های توسعه‌ای حوزه متوقف کمبود اعتبارات شده است گفت: واقعاً علاقه مندیم جشنواره‌های تبلیغی مانند جشنواره میثم تمار برگزار و از سرآمدان عرصه تبلیغ تقدیر شود اما واقعیت این است که دستمان خالی است.

حجت الاسلام رجایی‌نیا در ادامه به شدت از موازی کاری و کارهای تکراری در مجامع حوزوی انتقاد کرد و گفت: با وجود کمبود اعتبار باز شاهد هستیم که دو نهاد مربوط حوزه کارهای مشابه و موازی هم انجام می‌دهند.

وی با اعلام اینکه شورای هماهنگی بین نهادهای حوزوی در حال شکل گرفتن است، گفت: این هم‌افزایی و همکاری به کمرنگ شدن کارهای موازی و اضافی در حوزه ختم خواهد شد.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی حوزه با تأکید بر اینکه نگاه رهبری به ایجاد شورای هماهنگی نهادهای حوزوی کاملاً مثبت و امیدوارانه بوده است، گفت: در این راستا باید با ایجاد یک نقشه جامع تبلیغ شاهد همکاری و هم افزایی میان نهادهای حوزوی برای احیای جایگاه تبلیغ دینی باشیم.

وی افزود: بخش‌های تخصصی در گروه‌های تبلیغی باید تقویت شوند، ما نیاز به گروه‌های جهادی و تخصصی در زمینه‌های مختلف داریم و کسی که در بخش تخصصی فعالیت می‌کند، باید حداقل بین ۲۰ تا ۳۰ واحد تخصصی را بگذراند. /مهر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.