دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹ 12 جماد ثاني 1442 Monday, 25 January , 2021 ساعت ×

قم، پایلوت اتحادیه داوری در کشور شد

شناسه : 4742 ۰۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹

معاون قضایی و منابع انسانی دادگستری قم گفت: قم پایلوت اتحادیه داوری کشور انتخاب شده است و دوهفته دیگر در سطح ملی در استان قم افتتاح می‌شود و همه استان‌ها باید عضو این اتحادیه شوند؛ این موضوع یک مزیت بر استان قم محسوب می‌شود و کار بسیار بزرگی است که بر عهده این استان قرار گرفته است.

قم، پایلوت اتحادیه داوری در کشور شد

ابوالفضل مجدد ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: آموزش، ارزشیابی کارکنان اداری و امور کارگزینی برعهده معاونت منابع انسانی است.

وی افزود: استان قم با توجه به شرایطی که دارد، نیاز است تا تعداد قضات افزایش یابد و در تلاش هستیم قضات جدیدی را در این خصوص جذب کنیم تا روند رسیدگی به پرونده‌ها به شکل بهتری انجام پذیرد.

معاون قضایی و منابع انسانی دادگستری قم بیان کرد: برنامه‌های آموزشی در ابتدای سال تدوین می‌شود تا قضات هرساله با قوانین و شرایط جدید آشنا شوند و بتوانند با اگاهی بهتری رای صادر کنند.

وی ادامه داد: استان قم نسبت به کل کشور، در جذب قضات وضعیت بهتری دارد؛ استان قم به دلیل تک شهرستانی بودن، حجم کاری بالایی وجود دارد و لازم است تعداد نیرو مناسبی جذب شوند.

مجدد تصریح کرد: هوشمندسازی فرایندهای قضایی در دستور کار است و اجرای احکام و واحد تخصیص هوشمندسازی شده است و راندمان کاری را تا حد زیادی بالا می‌برد و نیاز به جذب نیرو را کاهش می‌دهد.

وی اضافه کرد: قم پایلوت اتحادیه داوری کشور انتخاب شده است و دوهفته دیگر در سطح ملی در استان قم افتتاح می‌شود و همه استان‌ها باید عضو این اتحادیه شوند؛ این موضوع یک مزیت بر استان قم محسوب می‌شود و کار بسیار بزرگی است که بر عهده این استان قرار گرفته است.

معاون قضایی و منابع انسانی دادگستری قم اظهار کرد: در هر تخصصی داوری‌ها توسط یک متخصص همان رشته داوری می‌کنند و این یک اتفاق بسیار مبارک است که در کشورهای دیگر شکل گرفته است و خلاء آن در کشور احساس می‌شد.

وی گفت: هر کشوری که در اقتصاد پیشرفت داشته است، سیستم داوری در آن کشور وجود دارد و دادگاه‌های ملی نمی‌توانند در امور مالی و اقتصادی رسیدگی درستی داشته باشند؛ قطعا با افتتاح این اتحادیه داوری در استان قم، بسیاری از مشکلات موجود در مباحث اشتغال و اقتصاد حل خواهد شد. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.