چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ 14 جماد ثاني 1442 Wednesday, 27 January , 2021 ساعت ×
مدیرکل کمیته امداد قم خبرداد:

کمک‌های مردمی بیش از منابع دولتی کمیته امداد قم

شناسه : 4495 ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

مدیرکل کمیته امداد استان قم گفت: کل منابع دولتی کمیته امدادقم در سه ماهه اخیر، ۱۲میلیارد و ۵۰۰میلیون بود که از این مبلغ ۹میلیارد و۹۰۰میلیون تومان مستمری مددجویان بوده است؛ ولی در این مدت حدود ۱۴میلیارد تومان کمک‌های مردمی دریافت شده است که بیش از منابع دولتی است.

کمک‌های مردمی بیش از منابع دولتی کمیته امداد قم

اکبر میرشکار عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، عنوان کرد: با وجود افزایش درآمدها در سال جاری، به دلیل گستردگی تعداد مددجویان و افزایش هزینه‌ها، مشکلاتی وجود دارد.

وی افزود: صحنه‌های بسیار زیبایی را مردم قم در ماه مبارک رمضان رقم زدند و در مشارکت مردمی طرح اکرام ایتام و محسنین استان قم جزو چند استان اول کشور بود.

**رشد ۶۵درصدی کمک‌های مردمی در روز نیکوکاری
مدیرکل کمیته  امداد استان قم بیان کرد: در طی ۹۰روز گذشته، طی چند مرحله کمک‌های مردمی دریافت شد، در جشن روز نیکوکاری، کمک‌های مردمی نسبت به سال قبل ۶۵درصد رشد داشت و بیش از ۶میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی در این خصوص جمع آوری شد.

**کمک بیش از ۳میلیاردی مردم قم به سیل زدگان
وی ادامه داد: مردم قم در قضیه سیل نیز ۳میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان کمک کردند و اولین کمک ها از استان قم به مناطق سیل زده ارسال شد.

میرشکار تصریح کرد: درآمدهای کمیته امداد قم در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته۹۴درصد رشد داشته است که نشان دهنده افزایش اعتماد مردم به کمیته امداد است.

**جمع آوری بیش از ۲میلیارد صدقه در سه ماهه خیر
وی اضافه کرد: ۲میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان طی ۸۰روز گذشته، صدقه از مردم جمع آوری شده است که نسبت به سال گذشته ۷درصد رشد داشته است؛ همچنین مردم قم، ۱میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان از طریق اکرام ایتام کمک کردند.

مدیرکل کمیته امداد استان قم اظهار کرد: ماهانه ۳۵۰هزار تومان سرانه به حساب ایتام استان قم واریز می‌شود که این مقدار سرانه در کشور بی نظیر است؛ همچنین ۱۰۵هزارتومان نیز ماهانه به حساب کودکان طرح محسنین واریز می‌شود که نسبت به سال قبل حدود ۳۰هزار تومان افزایش یافته است.

**کمک ۵۵۰میلیونی مردم قم در شب ۲۱ماه رمضان
وی خاطرنشان کرد:  در شب ۲۱ماه رمضان، جمعا حدود ۵۵۰میلیون تومان کمک‌های  مردمی دریافت شد که اکثر این مبلغ اهدایی جهت ۴گزارشی از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد بود که مشکلات فراوانی داشتند که این مبالغ با نظارت کمیته امداد برای حل مشکلات این خانواده‌ها، استفاده شد.

میرشکار اظهار کرد: با هماهنگی سپاه علی ابن ابی طالب برای تعمیر و ساخت تعدادی از منازل سیل زدگان در منطقه چگینی لرستان تامین اعتبار صورت گرفته است و به زودی این منازل تعمیر و تکمیل می‌شود.

**دریافت بیش از ۴۸۷میلیون تومان زکات فطره و کفاره در قم
وی با بیان اینکه امسال دریافت فطریه نسبت به سال قبل ۳۵درصد رشد داشته است، گفت: در مجموع ۴۸۷ میلیون و ۷۰۰هزار تومان زکات فطره و کفاره جمع آوری شده است که از این مبلغ ۵۳میلیون و ۵۰۰هزار تومان کفاره و ۴۳۴میلیون و ۲۰۰هزار تومان فطریه بوده است که مبالغ زکات فطره عصر روز عید فطر به حساب افراد مددجویان واریز شد و مبالغ کفاره نیز نان و ماکارانی تهیه شد و بین مددجویان توزیع شد.

**توزیع بیش از ۱۷هزار بسته معیشتی بین مددجویان در ماه رمضان
مدیرکل کمیته امداد قم اظهار کرد: در ماه رمضان ۱۷هزار و ۴۵۲بسته معیشتی با اعتبار ۲میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان بین مددجویان توزیع شد که این آمار در کشور بی سابقه است و به مدد کمک‌های مردمی و لطف مردم قم این اتفاق رخ داد؛ همچنین ۸تن گوشت در بین مددجویان روستایی توزیع شد که هر خانواده حدود ۳کیلو گوشت دریافت کرد.

وی تاکید کرد: ۵هزار و ۱۰۰پرس غذای گرم در بین مددجویان توزیع شد و ۴هزار و ۲۰۲نفر توسط خیرین در رستوران دعوت و اطعام شدند که این باعث شد صحنه‌های بسیار زیبایی رقم خورد.

میرشکار عنوان کرد: در سه ماهه اخیر، ۶۰ مورد جهیزیه هرکدام به مبلغ حدود۹میلیون تومان تامین شد و به نوعروسان نیازمند اهدا شد.

**کمک‌های مردمی بیش از اعتبارات دولتی کمیته امداد است
وی افزود: کل منابع دولتی کمیته امدادقم در سه ماهه اخیر، ۱۲میلیارد و ۵۰۰میلیون بود که از این مبلغ ۹میلیارد و۹۰۰میلیون تومان مستمری مددجویان بوده است؛ ولی در این مدت حدود ۱۴میلیارد تومان کمک‌های مردمی دریافت شده است که بیش از منابع دولتی است و پیش بینی می‌شود درآمدها به ۶۰میلیارد در پایان سال خواهد رسید.

مدیرکل کمیته امداد قم بیان کرد: در سال جاری، ۸۷۸مورد با اعتبار ۴میلیارد وام کارگشایی اعطا شده است؛ همچنین به ۲۰۱خانوار ودیعه ۱۰ الی ۱۵میلیونی مسکن اعطا شد و۷۳۰میلیون تومان اجاره مسکن مددجویان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ۱میلیارد و ۵۸۰میلیون تومان هزینه درمان مددجویان در طول سه ماهه اخیر بوده است؛ همچنین ۱۱۶مورد در سه ماهه اخیر کمک هزینه ازدواج با اعتباری حدود ۴۰۰میلون تومان پرداخت شد.

**حمایت از ۱۲۰۰کودک مبتلا به سوءتغذیه
میرشکار تصریح کرد: ۱۲۰۰کودک استان قم که دچار سوءتغذیه بودند شناسایی شدند که بیش از ۶۰درصد آنان نیز تحت پوشش کمیته امداد نبودند و ماهانه ۱۰۰هزار تومان به حساب آنان واریز می‌شود.

وی اظهار کرد: در سال جاری ۷طرح اشتغال زایی در ۷روستا استان قم اجرایی می‌شود که باعث درآمدزایی و توانمندسازی روستاییان خواهد شد؛ همچنین وام کمیته امداد از ۲۰میلیون تومان به ۵۰میلیون تومان افزایش یافته است و ۵۶۰نفر آماده دریافت این تسهیلات هستند.

مدیرکل کمیته امداد قم تصریح کرد: طلاق باعث ایجاد مشکلات اجتماعی بسیاری می‌شود و دلیل بسیاری از طلاق‌ها، اعتیاد است و افزایش آمار طلاق، هزینه‌های بسیاری را بر دوش کمیته امداد و دولت می‌گذارد و در این خصوص باید فرهنگ سازی درستی در این زمینه انجام شود تا شاهد اینگونه موارد نباشیم.

**هزینه تبلیغات کمیته امداد از محل اعتبارات دولتی است
وی در خصوص هزینه تبلیغات کمیته امداد شفاف سازی کرد و گفت: هزینه تبلیغات کمیته امداد از محل اعتبارات دولتی تامین می‌شود و به هیچ عنوان حتی یک ریال نیز از محل اعتبارات کمک‌های مردمی صرف هزینه تبلیغات نمی‌شود. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.