افزونه جلالی را نصب کنید. 5 رمضان 1442 Friday, 16 April , 2021 ساعت ×
دادستان قم: دستورات لازم جهت برخورد با صنوف هنجار شکن صادر گردید
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
شناسه : 4298
0
ابلاغ دستورات قضایی برخوردباواحدهای صنفی متخلف درزمینه حجاب وعفاف

دادستان عمومی و انقلاب قم طی دستورالعملی به پلیس اماکن ، سازمان صنعت معدن تجارت و اتاق اصناف دستورات قضایی برخورد با واحدهای صنفی متخلف را در قم ابلاغ نمودند.

به گزارش بازتاب خبر، مهدی کاهه دادستان قم در خصوص وضعیت حجاب در خانواده ها و جامعه گفت: حجاب و پوشش اسلامی و به تبع ان حفظ نظام خانواده که تامین کننده سعادت ادمی و منشاء قرب الهی و سبب نجات وی است ، بسیار ارزشمند بوده و احکام اخلاقی ، فقهی و دینی مربوط به پوشش به ویژه بانوان براساس این فلسفه و حکمت حکیمانه صادر شده که باید جهت ارتقاء ان از هیچ تلاشی دریغ ننمود فلذا دستورات لازم جهت برخورد با معدود صنوف هنجار شکن به پلیس اماکن و اتاق اصناف صادر گردید.

این مقام قضایی بیان کرد: به پلیس اماکن ابلاغ گردید با برخی از مغازه هایی که در پشت ویترین مبادرت به جانمایی مانکن و لباس های که عفت عمومی را جریحه دار می نمایند و مغایر با ارزش های دینی و اخلاقی مردم انقلابی قم بوده مقابله جدی و به منظور برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی گردد.

وی گفت: همچنین در مشاغل مختص امور بانوان و زنان جامعه ، چنانچه فروشندگان مرد اقدام به فروش می کنند که تخلف است اعمال قانون نمایند.

دادستان قم به اتاق اصناف هم دستور دادند با توجه به این که پوشش برخی از متصدیان و فروشندگان خانم در فروشگاه ها و پاساژهای شهر نامناسب می باشد فلذا باید کلیه اتحادیه های مربوطه ضمن بازرسی مستمر از واحد های زیر مجموعه خود و تذکر و در صورت عدم توجه صاحبان به وضعیت حجاب کارکنان با همکاری پلیس اماکن جهت پلمپ محل اقدام شود ، بدیهی است در صورت عدم نظارت اتحادیه ها و انجام وظیفه قانونی ، عواقب کوتاهی و مسامحه در انجام وظیفه متوجه انان خواهد شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.